התרגשות בבית אל לקראת הרחבת היישוב

הבנייה החדשה בתנופה: ותיקי בית אל והצעירים מחכים לדיירים החדשים שצפויים להגיע. פגשנו אותם בשטח.

בשיתוף 'אבני דרך' , ט' באב תש"פ | עודכן: 18:28

בישוב בית אל התרגשות רבה לקראת התרחבות משמעותית ההולכת ונבנית ממש בימים אלה.

איתן ומיכל צארום, תושבי הישוב מזה כעשור, מספרים על ישוב שאליו הגיעו מתוך מחשבה על מעין תחנת ביניים לקראת ההמשך, אך נשארו בו וקבעו בו את ביתם אחרי שהכירו אותו מבפנים.

"הישוב בית אל היום הוא ישוב מגוון מאוד", אומרת מיכל, "אהבנו את המגוון הרחב שיש כאן ואת המרחבים הגדולים שיש כאן לילדים. זה ישוב שכיף לגדל בו ילדים".

הרב אריאל בראלי, המרא דאתרא של הישוב, הגיע לבית אל רק לאחרונה משדרות והוא מספר גם הוא על ההתאקלמות בישוב שבעבר לא הכיר אותו, אך משהגיע אליו והתוודע אליו ולאוכלוסייה שבו הוא ובני משפחתו חשים שמחה על שהשתלבו בו.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה ללא עלות לחצו כאן

"הישוב בית אל הוא אחד הישובים הפתוחים לציבור הרחב", אומר הרב בראלי, "יש בו מגוון של אנשים, הרבה מוסדות חינוך שמותאמים לכל אחד לפי עניינו. האווירה מאוד טובה בין האנשים. אנשים שמחים, טובים ומתפרנסים למחייתם".

מיכל צארום מספרת על מרקם החיים הקהילתי שנוצר בשכונות, "אנשים מבוגרים, צעירים, כאלה שיודעים עברית וכאלה שלא, בין כולם נוצר חיבור מיוחד".

"בית אל הוא גם ישוב קהילתי וגם קצת עירוני", אומרת שרי לרנר, רכזת הקהילה בישוב, הרואה בכך יתרון, "היום הצעירים מחפשים את הגיוון".

מנגד גם להיות הישוב ישוב וותיק יתרונות. "יש הרבה יתרונות לוותק", אומר איתן צארום, "יש הרבה תשתיות בישוב, יש מועצה שמתפקדת והרבה דברים שאין בישוב קטן" ולרנר מספרת על פעילויות חברתיות לכל הגילאים.

משפחת צארום היא מרוכשי הדירות בפרויקט ההולך ונבנה בקצב מהיר, פרויקט 'אבני דרך'. "אנחנו מאוד מתרגשים להיות חלק מההתפתחות של ההתיישבות", אומר איתן ומיכל מוסיפה על תחושת השמחה לנוכח הבניינים ההולכים ונבנים לנגד עיניהם. "יש משהו מאוד מיוחד בלגור בבניין ברמה הקהילתית עם שכנים לצד המרחבים האדירים של הישוב".

בנייתה של השכונה החדשה מתקבלת בהתרגשות אצל התושבים הוותיקים והחדשים הממתינים לפגוש את גלי העלייה הבאים ומצטרפים לישוב. "אנחנו פה בשביל הצעירים. אנחנו רוצים שהמקום הזה יפרח ואנחנו יודעים שמי שהולך לגור בבניינים האלה אלו משפחות צעירות, כולל הילדים שלי", אומרת לרנר מוותיקי הישוב המציינת את תחושת השמחה מכך שהשכונות החדשות מאפשרות גם לבני דור ההמשך להישאר בישוב ולפרוח בו.

על קצב התקדמות המיזם מספר יוסף באב"ד, מנהל המכירות ב'אבני דרך': "אנחנו בקצב בנייה מאוד מאוד מהיר. הפרויקט רץ למעלה. בחלק מהמבנים כבר סיימנו את השלד. אפשר כבר לראות את החלום הופך למציאות. גם בתקופת הקורונה לא הפסקנו לעבוד גם לא ליום אחד. אנחנו כל הזמן בעבודה ורואים את זה בשטח. ההתקדמות מהירה מאוד ואחרי הרבה שנים שלא הייתה בניה בישוב, סוף סוף אנחנו בונים בבית אל וההתרגשות גדולה, גם כמי שגדל כאן בישוב".

'פרוייקט אבני דרך' בבית אל
צילום: הדמיה, אבני דרך

לפרטים נוספים וקביעת פגישה ללא עלות לחצו כאן