נכנסים לכושר - דרך הטלפון הקווי

יוזמה חדשה של עיריית ירושלים למען המגזר החרדי: קול הכושר - קו טלפון ייחודי עם הנחיות לפעילות גופנית. המשתמשים הפעילים זכו בפרס

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' באב תש"פ

נכנסים לכושר - דרך הטלפון הקווי-ערוץ 7
ראש העיר ליאון עם המשתמשים הפעילים ביותר
צילום: ג'קי לוי, דוברות עיריית ירושלים

להיכנס לכושר בצניעות. הגל השני של נגיף הקורונה כבר כאן ובעיריית ירושלים כבר לומדים את הלקח.

אחרי שבגל הראשון אישרה הממשלה יציאה לצרכי רכישת מזון ותרופות וכושר גופני, בעיריית ירושלים יזמו שירות מיוחד עבור תושביהם החרדים ולא רק - "קול הכושר".

השירות שהוקם למען המגזר החרדי, מהווה חלופה נהדרת בימות הקורונה לחדרי הכושר, כשמדובר בקו טלפון קווי אותו מפעילה עיריית ירושלים אשר נותן הנחיות כיצד לקיים פעילות גופנית.

מטרת השירות המיוחד אשר הינו ייחודי עבור העיר ירושלים, כששירות זה לא פועל באף מקום אחר בארץ, הינה לעודד פעילות גופנית בעיקר בקרב המגזר החרדי ובצורה שמותאמת לתקופת הקורונה.

הרעיון מאחורי היוזמה הוא פשוט – מדובר במספר טלפון קווי אליו יכולים להתקשר התושבים, כשמהצד השני של הקו הם שומעים הקלטה של מדריך כושר שמנחה אותם כיצד לבצע את הפעילות גופנית. מי שמבצע את הפעילות בצורה הטובה ביותר זוכה בנקודות.

מאחורי היוזמה עומדת מחלקת הספורט החרדי באגף הספורט של עיריית ירושלים, שהגתה את התוכנית ועד כה היו לקו "קול הכושר" כ-18,000 כניסות.

היוזמה המיוחדת התפשטה כמו אש בשדה קוצים ברחבי העיר ובתקופה האחרונה הפך הקו להיות פופולארי עד מאוד בקרב תושבי העיר החרדים.

אחד מרגעי השיא של הקו כאמור אלו הנקודות המחולקות למי שמקפיד על השימוש בו ופועל על פי ההנחיות הספורטיביות, כאשר בשבוע שעבר הגיעו אל לשכת ראש העיר משה ליאון, משתמשי הקו ההדוקים ביותר וזכו ממנו לפרס הוקרה.

ראש העיר ליאון העניק למשתמשים הפעילים ביותר שהשיגו את מירב הנקודות, זוגות אופניים כשמדובר בין היתר באבישי ארגמן בן ה-9 מרמות, שרה כהן בת ה-11 מפסגת זאב, אברהם ענטי בן ה-11 מבית ישראל ודוד פקטר בן ה-18 מנווה יעקב. אגב, הזוכה הצעיר ביותר היה שמואל אליהו מבית וגן – בן 6 בלבד.

בעירייה מספרים כי בקרוב יושק "קול הכושר 2", אילו יתווספו תכנים הנוגעים לתחומי התזונה ומאגר נוסף של תרגילי כושר, העובדים על קבוצות שרירים נוספות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ברך על היוזמה ואמר כי "קול הכושר הוא פרויקט איכותי המנגיש את אורח החיים הבריא לציבור החרדי בדרך יצירתית ומותאמת. נמשיך לקדם פרויקטים מסוג זה למען כלל האוכלוסיות בעיר".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il