השר אמיר אוחנה: "להוציא מההקפאה את הועדה לבדיקת מח"ש"

השר לביטחון הפנים מתייחס לממצאים החמורים של השופט בדימוס רוזן על מח"ש, "אסור לקבל תרבות ארגונית שבה השקר פושה והאמת מטויחת".

ערוץ 7 , י"ג באב תש"פ

אמיר אוחנה
אמיר אוחנה
צילום: לנה וולק/TPS

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה קורא למחליפו במשרד המשפטים, השר אבי ניסנקורן, לחדש את פעילותה של הוועדה לבדיקת תפקוד המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים (מח"ש).

אוחנה פרסם את הקריאה על רקע ממצאים חמורים של בדיקה שערך נציב קבילות הציבור על מייצגי התביעה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, מהם עלה כי בעקבות מחדל של מח"ש לא נחקר קצין משטרה החשוד במעשים חמורים, וכתוצאה מכך המשיך הקצין לשמש בתפקיד רגיש ביחידת עילית של המשטרה.

"ההחלטה של הנציב רוזן מציגה מציאות מטרידה ביותר ומוכיחה שיש מקום ששר המשפטים יוציא מהקפאה את ועדת הבדיקה שהקמתי לבחינת מח"ש", קבע אוחנה.

לדבריו, "אסור לקבל תרבות ארגונית שבה השקר פושה והאמת מטויחת. זהו אינטרס ציבורי ראשון במעלה שיחזק את אמון הציבור הן במשטרה והן במח"ש. זו הדרך להפוך את הגופים החשובים הללו לטובים יותר למען הציבור כולו".

"כמו כן, אני מצפה ממ"מ המפכ"ל לתת את הדעת לגבי 'הממצאים הבעייתיים' כהגדרתו של הנציב באשר להתנהלותם של קצינים בלהב בפרשה, גם ובעיקר במקום בו מח"ש לא מתפקדת, יש מקום לבדק בית יסודי, רציני ושקוף במשטרה", הוסיף השר.