מ-0 עד 100, מה ציון הצדיקומטר שלכם?

שאלון חדש ומשעשע של אתר 'מוקצה' יחלק לכם ציון על רמת דתיותכם. אז מתי אתם מגיעים לשחרית בשבת? נסו את הצדיקומטר.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ו' באלול תש"פ

מ-0 עד 100, מה ציון הצדיקומטר שלכם?-ערוץ 7
הצדיקומטר
צילום: מוקצה

אתר התוכן לדתיים 'מוקצה' פרסם 'צדיקומטר', שאלון פיקנטי שבסופו תקבלו ציון בין 0 ל-100 עד כמה אתם צדיקים.

אחרי שפרסמו צוות האתר את שאלון השידוכים ששבר את הרשת, כעת הם מפרסמים את 'הצדיקומטר' המשעשע.

"במגזר שלנו, כידוע, כשמנסים לחלק ציונים לרמה הדתית מיד כולם מתרעמים", אמר לערוץ 7 אור אסולין, שותף ב'מוקצה'. "מי קבע שצניעות יותר חשוב מתפילות ובכלל כולם יודעים שהכי חשוב זה בן אדם לחברו, נכון?"

"אבל בינינו, בואו", אמר אסולין. "כולנו נהנים להשוות, לכמת, לגלות איך אנחנו ביחס לאחרים ולהתנשא קצת".

"לכבוד חודש אלול, חודש הרחמים, הסליחות וחשבון הנפש, החלטנו במוקצה לקחת את המשימה בידיים ולבנות אלגוריתם שיתן ציון מספרי לרמה הדתית", הוסיף. "התהליך לא היה פשוט. בדקנו עשרות טסטרים, נתנו משקל שונה לכל מצווה, מנהג או הלכה, שינינו ודייקנו אבל בסוף הצלחנו לפתח מערכת שתתן ציון די מדויק לרמה הדתית שלכם".

לדבריו, "ההיענות הייתה מדהימה. כבר יותר מ-10,000 איש החליטו לראות איפה הם עומדים בסקאלת הצדיקות בין חנוך דאום לרב קוק. היו כמובן כאלה שנפגעו או חשבו שהמספר לא משקף את הרמה הדתית האמיתית שלהם. ובכן, להם אנחנו אומרים - תמיד תוכלו להפסיק לדבר לשון הרע ולהוריד סדרות בטלגרם וככה להשתפר בכמה נקודות. ויהיה זה שכרנו ביום הדין הקרוב".

בין השאלות שבודק ה'צדיקומטר' למשל, רף שמירת הנגיעה שלכם, איך תתמודדו במידה ונכבה המזגן בשיא החום בשבת, אורך השרוול לבנות ותדירות הנחת התפילין לבנים.

השאלון דוקר קונפליקטים הלכתיים ורוחניים הפוגשים את האדם הדתי באופן יחסית תדיר, ועם שאלות מדוייקות ותשובות לא פחות מחלק בסיום המענה עליו את הציון הדתי שלכם.