עצרת מחאה ותפילה בצומת סגולה לזכרו של הרב שי אוחיון

עשרות מפגינים הערב (מוצאי שבת) בצומת סגולה בפתח תקווה לזכרו של הרב שי אוחיון ז"ל, שנרצח השבוע בפיגוע בעיר

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' באלול תש"פ

בצומת סגולה שבפתח תקווה נערכת הערב (מוצאי שבת) עצרת מחאה ותפילה לזכרו של הרב שי אוחיון הי"ד שנרצח השבוע בפיגוע דקירה.

עו"ד צבי וישנגרד, יו"ר הפורום הדתי לאומי בפתח תקווה וחבר הבית היהודי אמר "המלחמות של עם ישראל לא נגמרו, הדבר לא מובן מאליו, כל אחד ואחת מאיתנו צריך למחות ולומר די. לא יכול שאחרי 72 שנה מסוכן ללכת ברחובות פתח תקווה".

רב העיר הרב מיכה הלוי רב העיר מיכה הלוי דיבר על "החינוך של אויבינו לשנאת ישראל" ואמר כי אל מול שנאה זו "אנו מתחזקים באהבה לכל יהודי ויהודי ולאהבת מסורת ישראל".

הרב ציטט בדבריו את דברי רש"י בפרשה המפרש את המילה "קרך" מלשון קור ויצא נגד התקשורת שלדבריו "מצננת את הלב החם באהבת ישראל שהוא הנשק שלנו נגד השנאה", עוד ציין הרב הלוי את דברי רש"י לפיו המילה "קרך" מתייחסת ל"טומאת משכב זכור" ואמר "אנחנו צריכים את הדברים הללו לטהר ולקדש".

בתוך כך ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג הודיע הערב למשפחתו של הנרצח הרב שי אוחיון הי"ד המתגוררת בעיר, על תכניתו לקרוא משעול על שמו באזור הפיגוע, ועל הקמת אנדרטה לזכרו בעיר.

בנוסף הודיע ראש העיר כי יקיים בהקדם פגישה עם צמרת המשטרה והביטחון בעיר, בה יעלה את הצורך להשיב את תחושת הביטחון בקרב תושבי שכונת כפר אברהם הסמוכה לאזור הפיגוע.

"מול פעולות רצחניות של מחבלים בני עוולה, נעצים אנו את זכרו של הרב אוחיון הי"ד ואת פעולותיו למען עם ישראל. אני קורא לכוחות הביטחון למצות את הדין עם כל המעורבים בפיגוע הקשה בו נרצח תושב עירנו", אמר.

המחבל הרוצח הוא חליל דויכאת, בן 46 מאזור שכם ואב לשישה, בעל אישור תעסוקה בישראל וללא עבר ביטחוני. המחבל נתפס בתום מרדף שרץ אחריו עם אלה. לפי עדי ראייה, האזרח צעק "מחבל, מחבל" ולבסוף לכד אותו. שוטרים עצרו את המחבל, והוא עבר בהמשך לחקירת שב"כ.

הרב אוחיון בן 39 במותו הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים קטנים.