בשורה לעולם הספורט הישראלי

למרות שהקורונה עדיין כאן והמאבק בה עודנו ממשיך ולמרות הערפל הכלכלי הקיים בגללה, סיכמו משרדי האוצר והספורט על שדרוג מתקני ספורט

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז באלול תש"פ

חילי טרופר
חילי טרופר
צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

הספורט בישראל פורח גם בתקופת הקורונה. אחרי שהנגיף המבהיל הביא להקפאת העולם כולו על שלל היבטיו ומרכיביו, לאט לאט מבינים במשרדי הממשלה כי הגיע הזמן להתקדם, לעשות ולפעול בצילו.

אחד מהדברים הבודדים שאותם ניתן היה לעשות בתקופת הסגר הראשונה היא פעילות ספורטיבית שכן זו עוזרת ועזרה לשמור הן על בריאותם הפיזית של האזרחים במדינה והן על בריאותם ותקינותם הנפשית.

היום (ראשון) כששאלת הסגר הנוסף עדיין נדונה בממשלה, הגיעו משרדי האוצר והתרבות והספורט לסיכום על תקציב להקמת ושדרוג מתקני ספורט ברחבי המדינה.

מי שיזם את הבקשה לתקצוב שיפור המתקנים והקמתם של כאלה הוא כמובן משרד התרבות והספורט שבתיאום ובתמיכה של שר האוצר ישראל כ״ץ, קיבל אישור לתמיכה בבנייה ושיפוץ מתקני הספורט, ולפרסום קולות קוראים לטובת המשך ביצוע תכנית המתקנים הארצית.

בהמשך יפרסם משרד התרבות והספורט את הקולות הקוראים לשם הקמתם של אולמות ספורט, מגרשי כדורגל, שדרוג מגרשי כדורגל, שיפוץ ושדרוג מתקני ספורט בכל הרשויות המקומיות לרבות הנגשתם לקהילה ולספורטאים, הצטיידות לטובת הספורטאים ההישגיים של ישראל, והקמה ושדרוג של של מתקנים לספורט עממי. כל אלה מבטיחים כי הספורט הישראלי יתקדם ויביא להישגים מצויינים כמו גם מראים על החשיבות של הספורט למדינה.

שר האוצר ישראל כ״ץ אמר: "חתמתי על צו המאפשר את המשך תוכנית המתקנים הארצית מתוך רצון להמשיך, לפתח ולשדרג את תשתיות מתקני הספורט. מהלך זה לא רק יסייע לרשויות המקומיות באופן נרחב, לקיים תרבות ספורט איכותית לכלל הציבור, אלא גם יוסיף מקומות עבודה מקצועיים למשק".

שר התרבות והספורט חילי טרופר ברך על האישור כשאמר: "אני שמח על הסיכום שלנו שיאפשר את המשך הקמה ושדרוג מתקני ספורט לאזרחי ישראל גם בשנה הקרובה. מאות מיליוני שקלים יועברו גם בשנה זו לטובת בנייה ושיפוץ מגרשים, אולמות ומתקני ספורט בכל רחבי הארץ. אנו נמשיך לעשות הכל כדי שהספורט בארץ ימשיך ויוכל לפרוח גם בימי קורונה ואי וודאות תקציבית".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il