נדב איל:
"הימור מטורף של הממשלה"

פרשן חדשות 13 נדב איל מותח ביקורת חריפה על הממשלה שלטענתו יודעת שיש להטיל סגר אך חוששת לעשות זאת ומזהיר מתוצאה קשה ואובדן שליטה

103FM , כ"א באלול תש"פ

עורך חדשות החוץ נדב איל ('חדשות 13') שוחח היום (חמישי) עם ניסים משעל וגיא פלג ב-103fm על המאבק הקשה בנגיף הקורונה.

על אף חוסר הבהירות של הנחיות משרד הבריאות, והיעדר שקיפות כלפי הציבור נדב איל סבור כי "אין שום דבר מבלבל במצב בו אנחנו נמצאים. יש למעלה מ-3,000 חולים ביום. יש בתי חולים שאומרים שהם יכולים לקבל עוד 10 חולים בלבד, לא חולים קשים. המצב מאוד ברור וקשה. הדבר היחיד שלא ברור זה למה הממשלה מתמהמהת. מה שנמצא כרגע על השולחן זה או סגר או הגבלות חריפות וסגר בערבי החג. השאלה היא - אם המצב כל כך חריף לטענת משרד הבריאות והפרויקטור, למה מחכים? זאת אומרת למה בדיוק מחכים? ששערי צדק או רמב"ם יודיעו שהם לא יוכלו לקבל חולה אחד?"

ביממה האחרונה אובחנו 3,900 חולים חדשים, ואיל הסביר כי בתחילת הגל מכל 2,000 נדבקים היו 20-10 מתים. "אז כשאנחנו שומעים על המספר הזה, זה בין 40-20 מתים. מתוכם תכפילו בערך פי 3 במספר החולים שיהיה צריך לאשפז. בכל מדינת ישראל יש כרגע מאושפזים פחות מ-1,000, כל יום כזה מוסיף מספרי מאושפזים ומספרי מתים, והשאלה – אם לממשלה ברור לאן היא הולכת, ואני אומר לכם שדי ברור לה, למה היא לא עושה את זה?" עוד הוסיף ואמר: "אני מאוד מקווה שמספר החולים הקשים, לא משנה כמה הנדבקים, לא יעלה".

מנגד, הוא פירט את המשמעות של מצב בו נתוני התחלואה ימשיכו לטפס: "אנחנו עכשיו בהימור מטורף, מטורף. המצב כרגע בישראל אין לו אח ורע בעולם, בהימור המטורף שלו. אם האירוע הזה לא ייגמר טוב וועדת החקירה תעסוק מאוד ברגע הזה, שלממשלה ברור מה צריך לעשות, אבל היא לא עושה; כי היא משקשקת, כי אין אומץ פוליטי, כי יש טקס בשבוע הבא בוושינגטון ולא רוצים להרוס את הצפייה בטקס, לא רוצים לצפות בו מהסגר. אני לא יודע מה השיקולים כרגע".