תיירות בשומרון: טוסקנה בישראל רשת 13

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר היום (חמישי) כי ביקורת הטלוויזיה נגד הכתבה על התיירות בשומרון היא "מכתב פוליטי הזוי בסגנון ה-BDS".

"שמחים להמשיך לגרום ללחץ דם גבוה, במיוחד לבכייני השמאל הקיצוני", אמר דגן לערוץ 7. "'ביקורות הטלוויזיה' ההזויות הללו הן מכתב פוליטי הזוי בסגנון ה-BDS".

לדבריו, ביקורת הטלוויזיה "מייצגת קומץ טרחנים מהשמאל הקיצוני, אנשים מגוחכים ומלאי שנאה שמייצגים את המיעוט אפילו של השמאל הקיצוני בישראל".

"יהודה ושומרון ראוי לסיקור הוגן בדיוק כמו כל מקום אחר בארץ", הוסיף. "בפועל, למרות החמיצות אותה זורע אותו קומץ, עם ישראל מצביע ברגליים ומטייל ביהודה ושומרון. זה קורה בגלל הנופים המדהימים, השקט, המעיינות, השורשים ההיסטוריים והאטרקציות המגוונות".

כפי שפורסם, לאחר שכתבת רשת 13, דנה נחום הרמן, פרסמה אתמול כתבה על התיירות הפורחת בשומרון, תקף אותה הבוקר עינב שיף, מבקר הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות".

"המוזיקה הנעימה ליוותה את נחום־הרמן בעודה מקבלת סיור בצימר ביצהר (כולל ג'קוזי, לא לדאוג)", הוא כתב בין השאר. "ואז עוברת לראיין זוג נופשים, שבדיוק נהנו משקשוקה בתוך מחבת לארוחות בוקר, 'אבל לא עבר עדיין איזשהו חשש קל?' היא שאלה אותם. הגבר השיב שהצמתים העלו אצלו 'קונוטציות כאלה של וואו, היה פיגוע פה, שם', אבל אחרי צומת תפוח הנוף כבר עשה את שלו".

לדברי שיף, "בקטע הבא הכתבת הזכירה את 'המצב הביטחוני הרגיש', אך קבעה כי הוא 'לא מרתיע את התייר הישראלי מלהגיע', מספרים? נתונים? מדדים? למי אכפת כשהמוזיקה מרימה את המורל".

עוד הוא כתב: "לא חייבים לתמוך בחזרה לקווי 67 כדי לצפות לדיון סביר, על הקשר בין סוגיית השטחים והמאמץ לשווק אותם בתור 'טוסקנה של הארץ'. מצד שני, עם כתבות כאלה מי צריך סיפוח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו