מלכה לייפר בבית המשפט
מלכה לייפר בבית המשפט צילום: פלאש 90

רב העיר שהם ויו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו הגיב להחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים להכריז על מלכה לייפר, אישה חרדית הנאשמת בפגיעות מיניות בתלמידותיה באוסטרליה, כעל בת הסגרה.

"פסיקת בית המשפט מתקנת במקצת את הרושם כאילו תורת ישראל וחכמיה נושאים פנים לעברייני מין, היה כאן חילול השם גדול בעיניי עם ישראל ובעיני העמים והיום הנזק הזה תוקן במקצת ע"י בית המשפט", אמר הרב סתיו.

כפי שפורסם, בית המשפט המחוזי בירושלים הכריז הבוקר (שני) על מלכה לייפר, אישה חרדית הנאשמת בפגיעות מיניות בתלמידותיה באוסטרליה, כעל בת הסגרה.

קביעתו של בית המשפט המחוזי פותחת את הדלת לביצוע הליך ההסגרה, אשר נפתח לפני שנים רבות אך התעכב עקב טענות לאי כשירות נפשית של לייפר לעמוד לדין.

הבקשה להכריז על לייפר כבת-הסגרה לאוסטרליה הוגשה בשנת 2014 לצורך העמדתה לדין בגין ביצוע עבירות מין בקטינות שהיו תלמידותיה.

אולם, בית המשפט המחוזי שדן באותו שלב בתיק מצא כי לייפר אינה כשירה לעמוד לדין נוכח מצבה הנפשי, ולכן הופסק ההליך בשנת 2016.

בתחילת שנת 2018 חודש הדיון בבקשת ההסגרה, בשל חשד כי לייפר מתחזה ומציגה מצג שווא בקשר למצבה הנפשי. לאחר שהוגשו מספר חווֹת דעת פסיכיאטריות בעניינה, ובהן חוות דעת שנערכה על ידי פאנל מומחים, קבע בית המשפט המחוזי כי לייפר מתחזה לגבי כושר השיפוט שלה ויכולת תפקודה, וכי היא מסוגלת לעמוד לדין.

על קביעה זו הוגש ערעור לבית המשפט העליון אשר נדחה לפני כשבועיים וחצי, וכעת הורה בית המשפט המחוזי על הכרזתה של לייפר כבת הסגרה. סנגוריה צפויים לערער לבית המשפט העליון, אך סיכויי הערעור אינם גבוהים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו