יורם לס
יורם לסצילום: אלוני מור

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופ' יורם לס, התנצל היום (חמישי) בפני פרקליט הצמרת היהודי-אמריקני פרופ' אלן דרשוביץ' על כך שהאשים אותו לפני שבועיים בכך ש"אנס ילדות".

בפתח תוכניתו ברדיו 103FM אמר פרופ' לס, "אני מבקש להתנצל בפני פרופ' דרשוביץ על האמירות שלי בעניינו בתכנית ולחזור בי מכל טענה שהעליתי כלפיו".

הדברים התבססו על טעות שלי. צר לי מאוד, באמת צר לי מאוד, אם נגרמה לו עוגמת נפש", הוסיף פרופ' לס.

נציין כי ההתנצלות של פרופ' לס הגיעה לאחר שלפני כשבוע הגיש דרשוביץ תביעת ענק בעוולת לשון הרע נגד פרופ' יורם לס ורדיו 103FM על סך של כמיליון דולר.

בתביעה צוין כי במהלך שיחה עם מאזינה אמר פרופ' לס (מי שהיה חבר כנסת מטעם מפלגת העבודה ומנכ"ל משרד הבריאות), כי "דרשוביץ אנס ילדות ביחד עם אפשטיין", וכי "הוא הודה הוא הודה" והמשיך ואמר "שהוא אנס, הוא הודה במו פיו".

בכתב התביעה נכתב כי "דבריו של פרופ' לס הם לשון הרע במדרג החמור ביותר משום שהם משפילים ומבזים את דרשוביץ והופכים אותו למטרה לשנאה, לבוז וללעג".

עוד נכתב כי "הנתבעים (פרופ' לס, עורך התוכנית, המפיק הראשי ומנכ"ל תחנת הרדיו) לא רק שידרו דברים שקריים אלה, ולא רק שלא נקטו לפני השידור, או בכל מועד אחר, אמצעים כלשהם להיווכח אם הדברים אמת או לא, הם אף ניסו להעניק ללשון הרע ששידרו (הטענה הכוזבת בדבר אונס ילדות ביחד עם אפשטיין) תוקף על ידי כך שציינו בכזב כי פרופ' דרשוביץ הודה בדברים".