השר טרופר נגד איומי משרד הבריאות

אחרי שהמשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו איים על סנקציות קשות נגד קבוצות הכדורגל, במשרד התרבות והספורט תוקפים בחזרה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בתשרי תשפ"א

חילי טרופר
חילי טרופר
צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

"חדלו מאיומים מיותרים על הספורט הישראלי", כך הגיב היום (חמישי) שר התרבות והספורט חילי טרופר נגד איומיו מאתמול בלילה של פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות.

כזכור, אתמול, שלח גרוטו מכתב חריף ליו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון, בעקבות חזרתה של בית"ר ירושלים לאימונים מלאים על אף הסגר, כשזו ניצלה את החוק המאפשר לקבוצות המייצגות את ישראל במפעלים האירופיים להתאמן בזמן הסגר כשנרשמה לטורניר 6X6 בינלאומי של פיפ"א.

במכתבו איים גרוטו כי יטיל סנקציות קשות כנגד כל הקבוצות המקצועניות ולמעשה יביא לחיסול ענף הכדורגל בארץ במו ידיו, כאשר יחזור בו מכל מתווה שסוכם בעבר וכן לא יאפשר לקבוצות הישראליות המשחקות בליגה האירופית, מפעל הכדורגל השני בחשיבותו באירופה, לשחק ולהתאמן.

נראה כי לא בפעם הראשונה, גם הפעם גרוטו הלך צעד אחד יותר מדי ובמשרד התרבות והספורט הגיבו בתקיפות לאיומיו.

שר התרבות והספורט חילי טרופר הגיב לאיומים של גרוטו ואמר:

"אני קורא לאנשי משרד הבריאות לחדול מאיומים מיותרים על הספורט הישראלי. ממשלת ישראל אישרה על פי דרישתנו תקנות שמאפשרות לקבוצות ולשחקנים בינלאומיים להמשיך ולהתאמן בצורה רציפה כדי שיוכלו לייצג את מדינת ישראל בכבוד. כל איום על המשך אימונים אלו חסר תוקף משפטי ובעיקר פוגע בספורט הישראלי לחינם".

"אני פונה למשרד הבריאות בבקשה להפסיק את האיומים בעונשים קולקטיביים ולהמשיך לעבוד בשותפות על מנת למצוא פתרון שיאפשר לספורט הישראלי לשוב בהקדם. מיליוני ישראלים אוהבי ואוהדי ספורט מצפים מאיתנו לכך".

בתוך כך, במנהלת הליגות בכדורגל נלחצו מאיומי גרוטו ומשרד הבריאות והורו באופן בהול ומיידי לקבוצות הליגה השונות לחדול מאימונים, למעט מכבי תל אביב והפועל באר שבע אשר העפילו לשלב הבתים של הליגה האירופית.

במנהלת הליגות אמרו כי קבוצה שתסרב ותמשיך להתאמן על אף ההוראה, תיקנס בסכום של 100 אלף שקלים שיקוזזו ממענק הקורונה המגיע לה, כאשר על פי הודעתה במשרד הבריאות אישרו את חזרת הקבוצה לאימונים ביום רביעי הקרוב, היום בו אמור להיפקע הסגר במדינה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il