מבט מתוך תחנת החלל הבינלאומית
מבט מתוך תחנת החלל הבינלאומיתצילום: iStock

לא משנה אם מדובר בארוחת בוקר, מקלחת או סתם להתלבש כל דבר שאסטרונאוטים עושים בחלל מורכב יותר ממה שנדמה לנו. נאס"א שיגרה אסלה טיטניום בשווי של 23 מיליון דולר שתעזור לאסטרונאוטים שגרים מחוץ לכדור הארץ- בתחנת החלל.

נאס"א הודיעה כי היא שיגרה אסלה חדשנית לתחנת החלל הבינלאומית. האסלה תוכננה על מנת להתאים לחללית אוריון שאמורה לצאת מכדור הארץ בעוד כשלוש שנים ובינתיים נשלחה בתור ניסיון לתחנת החלל.

האסלה הייחודית עלתה לא פחות מאשר 23 מיליון דולר והיא אמורה להצטרף לאסלה מדגם ישן יותר שכבר נמצאת בתחנה. בניגוד לאסלות רגילות המשתמשות בכוח הכבידה, האסלה החדשה עובדת בעיקר על ידי לחצי אוויר שאמורים גם לסייע למנוע ריחות רעים בתוך תחנת החלל הקטנה.

בשנים האחרונות נוספו אסטרונאוטיות רבות לצוות שמחוץ לכדור הארץ, ונאס"א הסבירה כי אחת הסיבות המרכזיות לשליחת הדגם החדש היא בשביל להתאים אותו בשבילן. בנוסף, לאסלה החדשה נוספו גם מעצורים מיוחדים לרגליים שיעזרו לאסטרונאוטים להישאר על האסלה ולא לרחף באוויר.

בנוסף לאסלה לתחנת החלל, נאס"א מארגנת בשבועות האחרונים תחרות עולמית לתכנון שירותים שיוכלו להתאים גם על הירח. אחרי שבשנה החולפת סין הצליחה לגדל תפוחי אדמה על הירח, נראה שהמרוץ לירח בין סין וארצות הברית כבר בעיצומו.

אז בפעם הבאה שתחשבו לעבור לירח, תזכרו שהחיים בכדור הארץ הרבה יותר נוחים ממה שנדמה לכם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם