בפעם ה-20: נדאל השווה שיא היסטורי

עם זכיה מספר 20 בתואר גראנד-סלאם ו-13 בטורניר הרולאן גארוס שבצרפת, השווה הטניסאי רפאל נדאל תואר היסטורי

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א

נדאל. חוגג גראנד-סלאם מספר 20
נדאל. חוגג גראנד-סלאם מספר 20
צילום: רויטרס

היה שווה לחכות. התפרצות נגיף הקורונה בעולם כולו פגעה קשות בכולם, ללא הבדל דת, גזע, מין ותעסוקה. כמו בעולם כולו, גם בענפי הספורט נפגעו קשות כתוצאה מהנגיף המבהיל, אך נראה כי מי שנפגעו בעיקר היו ספורטאי הענף הלבן - הטניס.

אחרי שנדחתה בשל המגיפה העולמית, אליפות צרפת הפתוחה, הרולאן גארוס הגיעה אל סיומה הערב (ראשון) עם תואר היסטורי ומשחק היסטרי שייזכר לעוד שנים רבות, הרבה אחרי שהקורונה תמוגר ותיעלם מחיינו.

היה זה במשחק הגמר שהפגיש בין שני הטניסאים הטובים בעולם - הספרדי רפאל נדאל והסרבי המדורג במקום הראשון בעולם, נובאק דג'וקוביץ'.

אחרי שעמד בעין הסערה בשבועות האחרונים לאחר תקריות אלימות ולא ספורטיביות, נשיא ארגון שחקני הטניס והמדורג במקום הראשון בעולם דג'וקוביץ' הסרבי, הובס בידיי הטניסאי הספרדי הוותיק בשלוש מערכות כמעט ללא תחרות מצידו.

נדאל ניצח עם 0:6, 2:6, ו-5:7 את המדורג מספר 1 בעולם במשחק הגמר שנערך בפריז שבצרפת וזכה באליפות צרפת הפתוחה בפעם ה-13 בקריירה המפוארת שלו, עם מאזן לא נורמלי שעומד על 100 ניצחונות ושני הפסדים בלבד לכל אורך השנים באליפות היוקרתית.

עם הזכיה האדירה שלו הערב, השתווה נדאל לאחד מגדולי הטניסאים בכל הזמנים, רוג'ר פדרר השוויצרי עם תואר גראנד-סלאם מספר 20 בקריירת המשחק שלו. דג'וקוביץ'? זה נותר "רק" עם 17 זכיות כאלה.

זה לא רק זה. נדאל ניצח את המפגש ה-56 בין השניים כשעכשיו המאזן הוא 27:29 לטובת הסרבי ו-4:5 לטובת הספרדי במשחקי גמר בגרנד סלאם, איפה שהכסף והזכיות נספרים באמת.

בנוסף, רשם נדאל את הניצחון ה-999 בקריירה המפוארת שלו, כשהניצחון שלו במערכה הראשונה בתוצאה 0:6, הייתה המערכה השביעית אי פעם בגמר גרנד סלאם שנגמרת בתוצאה החד-צדדית 0:6.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il