ממשלת ישראל תסגור את ענפי הספורט?

רגע לפני ישיבת הממשלה וקבינט הקורונה, מנהלות הליגות של ענפי הכדורסל והכדורגל מזהירים מפני החלטה שתחסל סופית את העונה ואת הספורט

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשפ"א

בנימין נתניהו. יורה על סיום עונת 2020/21?
בנימין נתניהו. יורה על סיום עונת 2020/21?
צילום: לע"מ

ממשלת ישראל תעמוד במילה שלה ובהתחייבויות? יומיים לפני תום תקופת הסגר ולפני מועד החזרה לשגרה שהתחייבו ראשי משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט כלפי ראשי הכדורגל והכדורסל, ישבו חברי ועדת הקורונה ושרים בכירים עם ראש הממשלה נתניהו בכדי לדון בהחלטות על הקלות ועל המתווה חזרה לשגרה.

יומיים לפני המועד עליו התחייבו שיוכלו הקבוצות לשוב ולהתאמן, במנהלת הליגות של שני ענפי הספורט הפופולריים ביותר במדינה, של הכדורסל והכדורגל, חוששים מכך ששוב הפוליטיקאים לא יעמדו במילה שלהם.

במכתב ששלחו לראש הממשלה נתניהו, שר התרבות והספורט חילי טרופר, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר האוצר ישראל כ"ץ, התריעו ראשי שתי המנהלות על סכנה קיומית לספורט הישראלי כולו כשלהחלטה של הממשלה בישיבת הקורונה הקרובה תהיה חשיבות מכרעת לגבי עונת המשחקים הנוכחית - עונת 2020/21.

"במהלך השיחות שהתקיימו בשבועיים האחרונים הובטח כי ענפי הספורט המקצועניים יהיו הראשונים שישובו לפעילות אימונים עם תום הסגר, ביום ה-14.10, ומשחקים יתקיימו בחלוף שבועיים ממועד זה", נכתב במכתבם.

"כפי שצויין לא אחת, הנזק שנגרם לענפים אלו כתוצאה מהשבתתם המוחלטת עד כה הוא אדיר ואנו מתקרבים לצערנו לתהום שממנה לא תהיה דרך חזרה", התריעו ראשי הליגות במכתבם.

"בניגוד לענפים אחרים במשק, ובשל מגבלות פיזיולוגיות ובניית סרגל מאמצים, נדרשים אימונים של מספר שבועות מקבלת האישור לחזרה לקיום אימונים ועד לקיום המשחקים. במידה ואישור החזרה לפעילות יתעכב מעבר ל-14.10, בניגוד לסיכומים בעל פה, יוביל הדבר להוצאת אלפי עובדים לחל"ת ולקריסה כלכלית של הקבוצות וכן לנזקים בלתי הפיכים לענפי הספורט המובילים בישראל".

לא רק זאת, אלא ששתי המנהלות מתריעות כי להחלטה של הממשלה תהיה השפעה מכרעת גם על הספורט במדינה כולו וכן על סנקציות מצידן של ארגוני הכדורגל האירופיים נגד ישראל.

"דחיה מעבר למועד שסוכם בעל פה, עשויה לסכן את המשך הפעילות העונה שכן כבר עתה אנו ניצבים בפני בעיית לוחות זמנים אדירה אל מול המחוייבויות, בין היתר הבינלאומיות, וזאת כיוון שהליגה הישראלית היא היחידה שהפסיקה את פעילותה בכל רחבי אירופה".

בקרב שתי המנהלות התחייבו כי הם ימשיכו לעבוד באופן מלא, שקוף ומתואם יחד עם כל המשרדים ועל פי כל הפרוטוקולים המחמירים ביותר הנדרשים בכל הקשור למאבק בנגיף הקורונה, כאשר שם אמרו כי כל הצוותים מתאמנים תחת מעקב רפואי צמוד ולפני כל פעילות מתבצעות בדיקות אישיות לכל שחקן ואיש צוות הלוקח חלק פעיל בפעילות.

לסיום כתבו במנהלות הליגות, כי "כמו שאישרתם את חידוש הפעילות בעבר, באופן שאיפשר את סיום עונת 2019/20, כך מתבקש אישורכם הרשמי להשבת פעילות הספורט המקצועני בהקדם בכדי שנוכל להיערך לכך מראש בצורה המיטבית ביותר ולצמצם את הנזקים הכבדים שכבר ספגנו. אנו בטוחים שלא תתנו יד להרס הספורט המקצועני בישראל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il