פרשת הבדיקות הפיראטיות
הוארך מעצרו של אבי חובב, בכיר במד"א ירושלים

בית המשפט המחוזי קיבל את ערר המשטרה והאריך בשלושה ימים את מעצרו של סגן מפקד מרחב מד"א בירושלים.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

אבי חובב
אבי חובב
צילום: ערוץ 7

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל הבוקר (שלישי) את הערר שהגישה המשטרה, והאריך בשלושה ימים את מעצרו של אבי חובב, סגן מפקד מרחב ירושלים של מגן דוד אדום.

חובב במעורבות בפרשת הבדיקות הפיראטיות שמסעירה את מד"א. יחד עימו נעצרו כמה מתנדבים. הם חשודים כי ערכו בדיקות קורונה פיראטיות ברחבי הארץ וקיבלו לכיסם עשרות אלפי שקלים בתמורה לביצוע הבדיקות.

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות מידע שהגיע מהנהלת מד"א. חלק מהבדיקות נעשו כך שיעלו תשובה שלילית כדי שהנבדקים יוכלו להמריא מנתב"ג לחו''ל.

הבדיקות פוענחו במעבדה ברמאללה ובמעבדה פרטית בירושלים, כדי להשאיר את הבדיקות אנונימיות מבלי שיגיעו לידיעת משרד הבריאות.

שירה חובב, אשתו של אבי חובב שנעצר בפרשה, כתבה בחשבון הפייסבוק שלה בתחילת השבוע: "אני רוצה להודות לכולם על כל התמיכה והאהבה שאתם מרעיפים עלינו מאז יום חמישי האחרון.

"אינסוף הודעות, שיחות, הצעות עזרה, ועוד הרבה מעבר לכך. והכי חשוב על כל האהבה, הערכה הרבה, והאמון, שכולם מביעים כלפי אבי", כתבה. "זה מחזק ומחמם את הלב. סליחה אם אני לא עונה לטלפונים, קשה לי לדבר".

היא הוסיפה, "אנחנו עוברים ימים לא פשוטים. אבל אנחנו אנשים מאמינים, ואנחנו יודעים שהכל מאת ה', ושהאמת תצא לאור, והאשמים האמיתיים בסיפור הזה שמבקשים להעליל על אבי עלילות שווא, יתנו על כך את הדין. בין אם בבית דין של מטה, ובין אם בבוא העת בבית דין של מעלה, כי מעיני ה' דבר איננו נסתר".