ערבים תוקפים יהודים סמוך לעוז ציון
ערבים תוקפים יהודים סמוך לעוז ציון צילום: חדשות 12

תלונה במשטרה בגין איומים, תקיפה וחבלה הוגשה היום (שלישי) במשטרה נגד הערבים שתקפו נערי גבעות סמוך למאחז עוז ציון בבנימין.

כזכור, בעת צילום כתבה לחדשות 12, מספר ערבים הכו נער גבעות שהתווכח איתם וניסה למנוע מהם מלשהות בכרם הזיתים. הדבר התפתח לעימות, במסגרתו תקפו נערי הגבעות באבנים מספר ערבים וכן את כתב חדשות 12 אוהד חמו.

שי גליק מארגון "בצלמו" הגיש תלונה כנגד הערבים שהכו נער גבעות. "אשמח להתלונן כנגד פעילי FAZA3. ארגון פלסטיני פרובקטיבי", כתב גליק בלשון התלונה.

"בסרטון שפורסם בערוץ שבע ומצורף פה נראים שני פעילי הארגון מתגרים בנער יהודי ואז מכים וחובטים בו ומפילים אותו על הרצפה. והכל בשידור חי. למזלו הוא ניצל", כתב גליק.

לדבריו, "הדבר יכל להסתיים גרוע הרבה יותר. מדובר בעבירות חמורות של איומים, תקיפה וחבלה מחמירה. אציין שלו לא ייפתח נגדם חקירה דבר זה יוביל להבנה שדמם מותר ומחר יקרו מקרים דומים. אודה לאיתור המעורבים והעמדתם לדין".

תלונה במשטרה
צילום: ללא

מוקדם יותר, בנימין, נער גבעות המתגורר ב"עוז ציון", סיפר לערוץ 7 על המקרה מזווית ראייתו. כפי שאפשר לראות גם בתיעוד של חדשות 12, בעת וויכוח מילולי בין נערי הגבעות לערבים, החלו הערבים לתקוף את בנימין והפילו אותו על הרצפה.

"ישבנו בבית המדרש התפללנו", אמר בנימין לערוץ 7. "ראינו 11 רכבים בערך מגיעים מכיוון הכפר לגבעה. ירדנו אליהם מהר לראות מה זה. הם התחילו ללכת לכיוון המטעים. הלכו שם המון שמאלנים, המון ערבים, חדשות 12. היה שם המון ערבים עם חולצה קשורה על הפנים".

לטענתו, "באנו אליהם מיד, ירדנו שני חבר'ה להסתכל מה קורה. דיברנו איתם. התווכחתי איתם שזה האדמות שלי, אמרתי להם שיגיעו רק עם צבא כי אנחנו לא רוצים פה חיכוכים. ישר הם התחילו להקיף אותי, התחלתי לפחד".

ערבים ויהודים התעמתו, אוהד חמו נפגע חדשות 12

הוויכוח המילולי בינו לבין הערבים התנהל בצעקות, תוך שהצדדים התקרבו אחד לשני באופן מאיים, אך בשלב זה ללא מגע פיזי.

לפתע אחד הערבים דחף אותו וחבריו החלו להכות אותו. "הם קפצו עלי 3 ערבים", אמר. "אחד חיבק אותי ותפס לי את הידיים, רץ איתי לכיוון הכפר. זה היה נסיון חטיפה. תפסו אותי 3 ערבים, התחילו לרוץ איתי לכיוון הכפר במהירות. הפילו אותי שם על טרסה, תקפו אותי. אגרופים לפנים".

"כולי מלא שריטות, גם בגב", סיפר. "הרביצו לי. קראנו לצבא בתחילת האירוע. הוא הרגיע את החבורה, ישר הרחיק את כולם, הרחיק את הערבים ואנחנו עלינו ללמעלה מיד".

עוד באותו נושא:

לאחר המקרה השליכו נערי הגבעות, כאמור, אבנים וסלעים לעבר כתב חדשות 12, אוהד חמו, במסגרת צילום כתבה ל''מהדורה המרכזית" שתשודר הערב.

בהודעת חדשות 12 נכתב: ''במסגרת צילום כתבה למהדורה המרכזית שתשודר הערב הותקף לפני הצהריים כתב חדשות קשת, אוהד חמו, באבנים ובסלעים בידי כמה מתנחלים. מצבו טוב, הוא לא נזקק לטיפול רפואי''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו