7 ברנז'ה: סמוטריץ' כמו שלא ראיתם

שוקי סלומון וחיים ישראל מצלמים קליפ חדש בדובאי והנוף מרהיב, המתנדבים שהצליחו להיכנס למחלקת קורונה רק כדי לשמח חולים, 7 ברנז'ה.

תגיות: 7 ברנז'ה
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"א בחשון תשפ"א | עודכן: 08:10

בצלאל סמוטריץ' בביתא ישראל
בצלאל סמוטריץ' בביתא ישראל
צילום: דוברות

כבר למעלה מחצי שנה שמפלגת האיחוד הלאומי, בהובלת יו"ר המפלגה ח"כ בצלאל סמוטריץ', ח"כ אופיר סופר והמנכ"ל יהודה ולד, עורכים "מסע ציונות דתית".

במסגרת המסע הם פוגשים את אנשיה של הציונות הדתית, עולים לשטח (כן כן, עולים לשטח) ושומעים על הצרכים והבעיות ובעיקר לומדים המון.

היום התארח סמוטריץ' בכפר ביתא ישראל, במרכז החקלאי חינוכי למורשת יהדות אתיופיה. ל-7 ברנז'ה הוא מסר: "התרגשתי מקיבוץ הגלויות מהזכות ללמוד ולהיות שותף". איך אפשר בלי האשטאג: תרשמו לפניכם #מסע_הציונות_הדתית.

השלום עם האמירויות רק נחתם וכבר הספיקו אושיית הרשת החרדי שוקי סלומון והזמר חיים ישראל לצלם שם קליפ מרהיב שילווה את השיר החדש שכתב סלומון. הויזואל שמגיע אלינו למדור 7 ברנז'ה היישר מהמדבר בדובאי מרהיב ביופיו.

השיר של סלומון יעסוק בבקשה לרפואה שלימה בעקבות המצב. "חיפשנו את המקום שהכי אפשר להתבטל שם, במדבר", אמר סלומון. לשניים ולכל צוות ההפקה חיכתה קבלת פנים חמה מאוד בדובאי. "בכל מקום שהגענו אוהבים את הישראלים. הם מאוד מחכים שנוציא את השיר". חושבים שהתמונות מהמדבר מרהיבות? סלומון מסר ל-7 ברנז'ה: "חכו שתראו את הקליפ".

לא רק שמתנדבי עמותת אור מיכאל, שהקימה אורית מרק אטינגר לזכר אביה ואחיה, הולכים כל השנה בבתי החולים השונים כדי לשמח ולעודד את החולים - השבוע הם הצליחו להיכנס ולהוסיף חיים במחלקת הקורונה בתל השומר. מאז פרוץ הקורונה נבצר מהמתנדבים להיכנס לבתי החולים, מה שהוביל אותם למצוא דרכים יצירתיות להמשיך לפעול ולהרבות אור. הופתענו והתרגשנו לראות את מתנדבי העמותה עולים על סרבל ומיגון מלא בשביל לחמם את ליבם של המאושפזים במחלקת הקורונה. מקווים שלא פספסתם: כאן ב-7 ברנז'ה בשבוע שעבר כתבנו על המיזם המרגש של אור מיכאל שתורגם כבר לארבע שפות.

ח"כ אתי עטייה מהליכוד התארחה ביקב טורא בישוב רחלים שבשומרון. היא שמעה שם על אתגרי הקורונה ביקב ועל אתגרי היקב מול ארגוני BDS ושאר ארגונים אנרכיסטים שמנסים להוביל לחרמות על היין הישראלי מהרי השומרון. ורד וארז בן סעדון, בעלי יקב טורא, ל-7 ברנז'ה: "אנו בטוחים כי ח"כ עטייה יחד עם חברי הכנסת של המחנה הלאומי ימשיכו להילחם עבור כלל בעלי העסקים בדגש על העסקים ברחבי יהודה ושומרון".

אתי עטייה וורד בן סעדון
צילום: יקב טורא

רשת משקפי הבוטיק "אופטיקנט בארנס" מרחיבה את פעילותה ומשדרגת את שיתוף הפעולה עם חברת "שמיר לייצור" מוצרי אופטיקה. בעלי הרשת אברהם בארנס והמנהלת הדתייה הדר מילר מסרו לגולשי 7 ברנז'ה: "שתמשיכו לראות טוב". 7 ברנז'ה מאחלים: בין אם אתם מרכיבים משקפיים ובין אם לא - שתמיד תרכיבו את המשקפיים הוורודים.

מימין לשמאל: בעלי הרשת: אברהם בארנס , הדר מילר ונציג חברת שמיר ערן פרי
צילום:אופטיקנט בארנס רמלה

אנחנו התרגשנו: שרהל'ה, אלמנתו של איל יברבוים, נישאה בינתיים מחדש וילדה הבוקר בת ראשונה. 7 ברנז'ה מתרגשים מאוד לשמוע את הבשורה ומוסרים מזל טוב גדול. קדוש וגיבור: איל הי"ד מנע בגופו חדירת מחבל לביתם בנגוהות בליל ראש השנה תשס"ד.

איל יברבוים הי"ד
אולפני אתרוג

במכללת אורות פתחו את הסמסטר עם מינוי חדש. ד"ר אלה לוריא נכנסה לתפקידה כראש המחלקה לאנגלית וכראש תחום אנגלית למטרות אקדמיות במכללה האקדמית אורות ישראל. 7 ברנז'ה מברכים: לאחר פרסום נתוני ידיעת האנגלית בציבור הדתי, מברכים אותה כי תובילי לשיפור בתחום.

ד"ר אלה לוריא
צילום: יחצ מכללת אורות

הדוגמנית הדתייה תגל אלכסנברג הצטלמה השבוע למותג האופנה הצנועה "אמנדה קיי". אלכסנברג נסעה מירוחם הרחוקה לביתה של אמנדה קרמר בגבעת שמואל ודיגמנה את המטפחות החדשות של מותג האופנה. גולשות 7 ברנז'ה הקשבנה נא: מדובר במטפחות יחודיות שלא מצריכות קשירה.

תגל אלכסנברג עם מטפחת אמדנה קיי
צילום: אמנדה קרמר

אריה מינקוב, אבן מאבני "אתר ישיבה" וידיד 7 ברנז'ה, סיים תקופה של שבע שנות עבודה באתר היהודי ופונה לאפיקים חדשים. "שבע שנים של עבודה באתר ישיבה. האמת, קצת עצוב לעזוב", הוא כתב בחשבון הפייסבוק שלו. מינקוב הפעיל, בין השאר, את קבוצות הוואטסאפ ומדור "שאל את הרב" באתר - מה שאיפשר לאלפי אנשים לקבל תשובות הלכתיות מהירות לשאלות חשובות. דברו במספרים: מינקוב הפעיל בסך הכל 10 קבוצות וואטסאפ, יותר מ-2,000 משתתפים, ומספר עצום של כ-35,000 שאלות שעברו תחת ידיו.

אריה מינקוב
צילום: באדיבות המצולם

הסטודנטיות במכללת אפרתה חגגו את פתיחת השנה אמנם מרחוק אך עם מופע מיוחד של היוצרת והזמרת רוחמה בן יוסף. הזמרת המוכשרת הקדישה שיר מיוחד לסטודנטיות החדשות. ד"ר סיגלית רוזמרין, ראש מכללת אפרתה, בירכה את הסטודנטיות: "אנחנו כבר רואים את התקווה. עם כל המורכבות, התקופה הזו תסתיים, אם זה בעזרת חיסון שיימצא ואם זה בחזרה איטית ומוקפדת לשגרה".

רוחמה בן יוסף מופיע מהסלון
צילום: באדיבות המצולמת

מזל טוב: ראש ארגון ברקאי, הרב דוד פיין, חיתן בשבוע שעבר את בנו חנן עם תמר בהלול. אושריאל בן עמרם, יועץ התקשורת של מועצה אזורית בנימין התארס עם מורן בביאן, רכזת שכונה צעירה במינהל קהילתי פסגת זאב בירושלים. לנעם סלע, יועץ אסטרטגי ומי שהתמודד בפריימריז האחרונים בליכוד על משבצת הצעירים, נולד בן.

אושריאל בן עמרם ומורן בביאן
צילום: באדיבות המצולם
חנן פיין ותמר בהלול
צילום: באדיבות המצולם