7 ברנז'ה: כוכבת הילדוּת שלכם חוזרת

אריאלה סביר חוזרת ומתראיינת ל-7 ברנז'ה. מאיה ורטהיימר ושולי רנד בצילומים לשבאבניקים ומי תרגם את השלטים של 'אור מיכאל' ליידיש?

תגיות: 7 ברנז'ה
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ד' בחשון תשפ"א

אריאלה סביר
אריאלה סביר
צילום: באדיבות המצולמת

"בליבנו תפילה וגם שירה, על ראשנו כתר של תורה". אם קראתם את השורה הזאת וישר זמזמתם את המנגינה - בטח תשמחו לשמוע שהשבוע אריאלה סביר הצטרפה לרשת החברתית אינסטגרם.

"היי אני אריאלה", תיארה בחשבון האינסטגרם שלה. "אמא ‏לשמונה, ‏עיוורת ‏ולא רואה בעיניים. אלפים 'גדלו עלי'. ‏משתפת כאן מהחיים שלי".

סביר ענתה לשאלת מדור 7 ברנז'ה, מדוע בחרה להצטרף לאינסטגרם. "הדור של היום רץ קדימה ומהר מאוד עם תמונות ויז'ואל", אמרה. "אני יכולה לבחור להישאר מאחור או לא".

היא הוסיפה: "יש מקומות שאי אפשר להנגיש תמונות לעיוור ולכן פתחנו אינסטגרם, הבנות והנכדות, בכדי להביא חזרה את השירים שלי לכל אלה שגדול עליהם. הרבה אני שומעת גדלנו עלייך אבל איפה את?"

"ברגע שהעולם עבר למשהו אחר ויותר ויזואלי, אז המון דברים נשארו מאחור. אז צריך לבנות גשרים כדי לעבור מצד אחד של הנהר לצד השני. זאת הסיבה שפתחתי אינסטגרם", אמרה. 7 ברנז'ה שואלים: האם זאת קריאת השכמה לאלה מאיתנו שעדיין לא מכירים את הרשת החברתית?

עמותת 'אור מיכאל', שהקימה אורית מרק אטינגר לזכר אביה ואחיה שנהרגו, יצאה השבוע עם מיזם חדש ומרגש ביותר. הם קוראים למתנדבי העמותה לתלות שלטים ברחבי הארץ עליהם נכתב "מתי לאחרונה אמרת מילה טובה לעצמך?" כשמגוון מילים טובות המיועדות לתלישה קלה מחכות בתחתית הדף.

כשהמתדבים תלו את השלטים, בין רגע המון אנשים התרגשו. כך למשל אישה שסיפרה בהתרגשות ש"מאז שבעלי נפטר אף אחד לא אמר לי מילה טובה". סקופ 7 ברנז'ה: השלטים תורגמו למספר שפות ומעניין לדעת מי תרגם אותם. לשפה הערבית תרגם את השלטים הפרשן לענייני ערבים של חדשות 13, חזי סימן טוב. ליידיש תרגם את השלטים הכוכב החרדי מלך זילברשלג.

מילה טובה לעצמיך
צילום: אור מיכאל

מדור 7 ברנז'ה עוקב באדיקות אחרי צילומי הסדרה שבאבניקים של HOT. הצילומים נפתחו בפתיחת שמפנייה חגיגית, שמנו לב שגדליה לבש מעיל ארוך ותהינו האם נוכל כבר להסיק מסקנות. השבוע צפינו במהלך הצילומים באיחוד המרגש של משפחה בראון, דב לייזר בראון המגולם על ידי עומר פרלמן ואחותו דבורה המגולמת על ידי מאיה ורטהיימר הצטלמו עם השחקן שולי רנד. 7 ברנז'ה מחכים: איזו דמות מגלם שולי רנד? סקרנים.

מצטלמים לשבאבניקים של HOT
צילום: מתוך הסטורי של מאיה ורטהיימר

איש התקשורת יעקב פריימן ניהל את מחלקת יחסי הציבור של משרד הפרסום שחור ולבן. לפני תקופה הוא עזב ועכשיו פתח משרד יחסי ציבור עצמאי. "פריימן אסטרטגיה ויחסי ציבור" זהו שם המשרד. לקוחות 7 ברנז'ה: בין הלקוחות במשרד החדש - ארגון הרבני 'בנועם', ארגון 'עזר לחיים', תיאטרון 'משמחי לב' בניהולו של השחקן עופר הלוי ועמותת נותנים.

יעקב פריימן
צילום: באדיבות המצולם

השבוע התקיימה פגישה משותפת של אלוף (במיל') דורון אלמוג יו"ר ומייסד נחלת ערן (עלה נגב), שלומית גרייבסקי מנכ"ל עלה ירושלים, עם ראש העיר ירושלים משה לאון. בפגישה דובר על התפתחות עלה ירושלים ותוכניות ההתחדשות לשנים הקרובות. 7 ברנז'ה מצטטים: הרתמות מקצועית, נחושה ומחממת לב של משה לאון, ראש העיר ירושלים וצוותו המסור, למען אלו המצויים בחסדינו. עולם חסד ייבנה.

שלומית גריינבסקי, ישי סגל סמנכ"ל פיתוח עלה, דורון אלמוג, משה ליאון, משה סוויל
צילום: יח"צ

בתום 10 שנים עוזב האיש, המיקרופון והמוזיקה, דוד קליגר את רדיו קול חי. "החלטתי להתקדם לאפיקים חדשים", הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו. "נמשיך להיפגש בצמתים המוזיקליים יחד". קליגר התבקש לספק סקופ ל-7 ברנז'ה וענה בחיוך: "הסקופ הכי גדול זה שהלוואי וכולם יהיו כמו האנשים ב'קול חי'".

דוד קליגר
צילום: שימי ורקר