כושר גופני
כושר גופניצילום: pixabay

לא הרבה אנשים יודעים אבל על מנת להשיג בטן חטובה זה לא מספיק לעשות הרבה תרגילי בטן באופן יומיומי.

אם אתם לא אוכלים, ישנים, וצורכים נוזלים כמו שצריך גם 300 כפיפות בטן שתעשו בכל יום לא יעזרו לכם להגיע לבטן חטובה. ריכזנו לכם בפוסט כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להוריד ולעצב את הבטן. בהצלחה.

אימון בטן מגוון

שרירי הבטן לא מורכבים רק מהריבועים שכולם תמיד רוצים שיהיו להם, הריבועים זה חלק משריר הישר-בטני אך בנוסף לשריר הזה יש שרירים נוספים שצריך לחזק ולחטב כמו האלכסוניים החיצוניים, האלכסונים הפנימיים, שריר הרחב בטני ושרירי הליבה.

על מנת לחזק את השרירים הללו זה לא מספיק לעשות תרגיל אחד של כפיפות בטן, אשר עובד רק על השריר הישר בטני. אתם צריכים לגוון את התרגילים שלכם ולמצוא תרגילים שעובדים גם קבוצות השרירים האחרות שציינו כאן.

תזונה נכונה – מאזן קלורי שלילי

אם אתם אנשים שאוהבים לאכול ג'אנק פוד כל היום בלי הגבלה ובלי חשבון זה לא משנה כמה תתאמנו במכון (או בבית) הבטן לא תרד. כדי להרזות אתם צריכים תפריט תזונה בריא ומותאם למידות שלכם, שיביא אתכם לגירעון קלורי, מצב בו כמות הקלוריות שאתם צורכים ביום היא נמוכה מכמות הקלוריות שאתם שורפים.

תפריט תזונה מסודר מגוון שיקבע לכם בדיוק מה אתם יכולים לאכול בכל יום יעזור לכם לא ליפול למלכודות קטנות שיש לנו בנקודות רעב קטנות שיש לנו במהלך היום כשאנחנו רואים נשנושים שיכולים "לסגור לנו פינה".

פעילות אירובית

נתחיל בזה שפעילות אירובית אינה נחשבת לדבר שאתם חייבים לעשות על מנת לחטב את הגוף שלכם אבל אם אתם רוצים להגיע לגירעון קלורי שדיברנו עליו בסעיף הקודם, פעילות אירובית תעזור לכם לשרוף יותר קלוריות.

זה לא אומר שאתם חייבים עכשיו לצאת לריצה, פעילות אירובית יכולה להיות גם הליכה מהירה, קפיצה בחבל, ריקוד, זומבה, שחייה וכו', כל דבר שיגרום לכם להאיץ את קצב פעימות הלב. משך הפעילות צריך להיות בטווח של 30-60 דקות ועדיף שתבצעו את הפעילות הזאת 2-3 פעמים בשבוע.

שינה טובה

הסעיף הזה הוא פשוט לכאורה, עייפות גורמת לגוף לתחושת רעב מוגברת, הסיבה לכך היא שהגוף צריך להחזיק את עצמו במצב עירני ולכן הוא מפצה על החוסר שיש לו באנרגיה שהיתה אמורה להתקבל בשינה ממקומות אחרים - אוכל.

במידה ואתם נותנים לגוף שלכם את המנוחה שהוא צריך, שינה של 7-8 שעות בלילה הגוף שלכם לא יחוש עייפות/תשישות ולא ינסה לקבל את האנרגיה החסרה לו בצורת אוכל.

שתיית מים

אחד הדברים הכי בסיסיים שיעזרו לכם לשמור על אורח חיים בריא ועל אחת כמה וכמה לשרוף קלוריות ולהוריד את הבטן זה להימנע לגמרי משתיית מיצים, משקאות תוססים (קולה/ספרייט) ואלכוהול על כל סוגיו.

מים מגבירים באופן ישיר את קצב שריפת הקלוריות ותורמים לתחושת שובע. כמות השתייה היומית המומלצת משתנה בהתאם לגיל שלכם ולכן עדיף שתבדקו בדיוק כמה מים לשתות ביום, אך בגדול מדובר בצריכה יומית של 10-12 כוסות מים ביום עבור גברים ו-8 כוסות מים ביום עבור נשים.