הדרך החדשה לקנות ברשת?
הדרך החדשה לקנות ברשת? צילום: iStock

כולנו התרגלנו להשתמש בוואטסאפ בשביל לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה ולהעביר בעיקר הודעות וסרטונים מצחיקים. חברת פייסבוק, הבעלים של וואטסאפ, פתחה לאחרונה ברצף של שדרוגים מפתיעים לאפליקציה הוותיקה שעתידים להפוך אותה להרבה יותר מאשר אפליקציית הודעות.

וואטסאפ הודיעה באופן רשמי כי היא תאפשר בקרוב העברות כספים וקניית חפצים דרך האפליקציה הרגילה. בחודשים האחרונים נוסתה תכנית פיילוט של העברת כספים באפליקציה בהודו, ולדברי החברה האפשרות עתידה לעבור בקרוב גם לשאר חלקי העולם.

הסרטון שפרסמה החברה מראה כי השירות יותקן גם כחלק מ"וואטסאפ עסקי" בו כל בעל עסק יכול לפרסם את מוצריו ולהשתמש בבוטים שיענו תשובות אוטומטיות לקונים. בשדרוג החדש וואטסאפ תאפשר לקנות מוצרים המפורסמים דרכה ישירות דרך האפליקציה וכן להעביר כסף לאנשי הקשר במכשיר.

יחד עם השדרוגים הקשורים להעברת כספים, היו גם עדכונים קטנים אם כי לא פחות חשובים. עד היום, היה ניתן להשתיק קבוצות רעשניות במיוחד עד לפרק זמן של שנה, כאשר בכל שנה היה צורך לחדש את ההשתקה לשנה נוספת. לראשונה, נוספה האפשרות להשתיק קבוצה לתמיד, שתחסוך מכם "לחגוג" פעם בשנה את יום ההצטרפות שלכם לקבוצה ולהשתיק אותה מחדש.

כמו כן, במידה ואתם רוצים לשמור על הבטיחות שלכם בוואטסאפ, החברה הודיעה כי היא מתכננת לשפר את האבטחה על בפתיחת הוואטסאפ. לפי התכנון, היכולת לנעול את האפליקציה בעזרת זיהוי טביעת אצבע תשתפר ותהיה אפשרות לפתיחת האפליקציה על ידי זיהוי פנים בלבד.

בזמן האחרון וואטסאפ מנסה להתרחב מתחום אפליקציות המסרים ולהיכנס גם לשוק שיחות הוידאו. בחודשים האחרונים וואטסאפ הרחיבה את האפשרויות לשיחות וידאו קבוצתיות רבות משתתפים דרך הסלולרי של עד 50 משתתפים בו זמנית. בנוסף, וואטסאפ הודיעה שבקרוב יהיה ניתן לערוך שיחות וידאו קבוצתיות גם דרך המחשב אם כי עדיין לא ברור עד כמה השירות יהיה דומה לשיחות כלליות כמו זום או בעיקר לפגישות פרטיות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו