שלומי שבת: המון אנשים התפללו בשבילי, קרה נס

"פחדתי מאוד. אני לא ממש אחרי, אני עוד מוגבל, עושה פיזיותרפיה נשימתית. החיים הם אחרת אחרי שאתה מקבל את המחלה הזאת"

ערוץ 7 , י"ד בחשון תשפ"א | עודכן: 08:26

שלומי שבת
שלומי שבת
צילום: צילום מסך

הזמר והיוצר המוערך שלומי שבת ערך היום (ראשון) מסיבת עיתונאים באמצעות הזום כשבוע וחצי אחרי שהשתחרר ממחלקת הקורונה בבית החולים בילינסון.

בעודו מחובר למכונת החמצן, סיפר הזמר והיוצר על הרגעים הקשים, "היה איזה ערב שהתדרדרתי והרופאים אמרו לי שהולכים לטיפול נמרץ. זה היה ליל הושענה רבה, לילה מאוד חשוב ביהדות. פחדתי מהמילה טיפול נמרץ כמו שאתה מפחד לשיר בקיסריה. .

''ניצלתי את זה שהרופא מעריץ אותי ואמרתי לו 'תן לי רק כמה שעות לעשות את זה, ובבוקר אלך לטיפול נמרץ'. ואז כמו באגדות, באמת הרגשתי שעם שלם התפלל בשבילי. בבוקר הוא הגיע אליי ואמר 'בוא נחכה עם זה'".

"היו רגעים מאוד מאוד קשים" הוא מוסיף, "תמיד הכניסו לי לראש שאני צריך לשמור כי אני בדרגת סיכון ובסוף זה אכן קרה לי. מאוד-מאוד פחדתי, התחלתי להיזכר במי שאני אוהב. יש כל מיני תופעות לוואי בגלל ששכבתי ולא זזתי המון זמן - הרגליים התנפחו, אבל עכשיו בסדר". שבת ציין כי הוא "עדיין לא נושם מאה אחוז לבד".

שלומי שבת הביע צער כבד על פטירתו של השחקן יהודה בארקן, שהלך לעולמו בעקבות סיבוכי הקורונה, "אם לא הייתי חולה, המוות של יהודה היה משפיע עליי מאוד, אבל בגלל שאני והוא התאשפזנו ביחד באותה התקופה פחות או יותר, זה היה לי מאוד מאוד קשה. אמרתי וואי, היו רגעים שהייתי במצב שלו, איכשהו קרה נס. המון אנשים התפללו בשבילי, שלחו לי סרטונים מקוסטה ריקה ומדרום אמריקה ומארצות הברית. יהודה לא שרד את זה. אמרתי שזה יכול היה לקרות גם לי, זה השפיע עליי מאוד".

"כולם שואלים אותי את השאלה הכי נשאלת: לא שיעמם לך? זו מחלה שהיא הכי לא משעממת בעולם כי אתה עוסק בלנשום, אתה כל הזמן רוצה לנשום, והשעות עוברות ואתה לא מרגיש". שבת מספר כי הרגע הקשה היה דווקא בבית. "הרופאים המליצו לשכב והייתי שמח שהם לא היו מזכירים בית חולים. אמרתי לעוזרת שלי שאני לא יכול יותר, אני לא יודע לחיות עם אמבולנסים. פתאום לוקחים אותי בעגלה, והבת שלי, שהיא החיים שלי, בוכה, זה היה קשה מאוד".

שבת מתגעגע להופעות. "הן נורא חסרות לי. התגעגעתי לחיים". מאז השחרור מבית החולים הוא כבר חזר לנגן ואף ושר במהלך הזום את הלהיט שלו "בגלל הרוח". "אני מרגיש טוב, אני מנגן, אני שר", הוא אומר, "אבל אני עדיין לא יכול לצאת החוצה ולהסתובב, אני צריך עוד כמה ימים טובים".