דונלד טראמפ:
טראמפ: ניצחנו בבחירות, התוצאות הן הונאה. ביידן: אנחנו בדרך לניצחון

ביידן עם 224 אלקטורים וטראמפ עם 213. מי שיגיע ל-270 ינצח. ביידן הכריז "אנחנו בדרך הנכונה" וטראמפ נאם: "אנחנו מנצחים בפער עצום".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשפ"א | עודכן: 11:56

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נאם הבוקר (רביעי, שעון ישראל) בבית הלבן, על רקע תוצאות הבחירות בארה"ב שמנבאות קרב צמודות בינו לבין המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן.

"מיליוני אנשים הצביעו לנו הלילה, קבוצה עצובה מאד של אנשים מנסה לבטל את הקבוצה שמצביעה לנו ואנחנו לא נסבול את זה", אמר טראמפ. "אנחנו מנצחים בפנסילבניה בכמות עצומה של קולות, אנחנו מנצחים במישיגן ובויסקונסין. זכינו במדינות שלא ציפינו - פלורידה, אוהיו, טקסס. ברור גם שזכינו בג'ורג'יה ובקרוליינה הצפונית".

"נערכנו לנצח בבחירות, ובכנות - ניצחנו בבחירות. המטרה שלנו היא להבטיח את יושר ההצבעה לטובת האומה. אנחנו הולכים לבית המשפט העליון כדי לעצור את הניסיונות לשנות את התוצאה", הוסיף הנשיא.

מוקדם יותר הצהיר המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן כי הוא בדרך לניצחון בבחירות לנשיאות ארצות הברית. בנאום בדלוואר אמר ביידן כי הוא מרגיש בטוח לגבי הניצחון בוויסקונסין, מישיגן ופנסילבניה. "מאמינים שאנו בדרך לזכות בבחירות האלה".

מיד לאחר נאום ביידן צייץ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "אשא נאום גדול הלילה, ניצחון גדול. אנחנו מובילים בגדול אבל הם מנסים לגנוב את הבחירות - לא ניתן להם לעשות זאת". טוויטר סימנה את הציוץ של טראמפ על "גניבת הבחירות" כציוץ ש"עלול להכיל תוכן מטעה".

בשעה 02:00 לפנות בוקר החלו לזרום תוצאות ראשוניות מהבחירות בארצות הברית. ביידן צבר עד כה 224 אלקטורים לעומת 213 של טראמפ. מי מהם שישיג 270 אלקטורים יזכה בבחירות לנשיאות.

ביידן ניצח בוורמונט, מסצ'וסטס, מחוז קולומביה, אריזונה, קולורדו, ניו מקסיקו, ניו יורק, ניו ג'רזי, קנטיקט, דלוואר, ניו ג'רזי, מרילנד, אילינוי, רוד איילנד, ניו המפשייר.

טראמפ ניצח בפלורידה, טקסס, אוהיו, ארקנסו, אינדיאנה, לואיזיאנה, אלאבמה, אייווה, מיזורי, טנסי, אוקלהומה, מיסיסיפי, קנטאקי, מערב וירג'יניה, דרום דקוטה, דרום קרוליינה, צפון קרוליינה, קנזס.

רשתות התקשורת בארה"ב מעריכות שפנסילבניה היא זו שתכריע את הבחירות. ההצבעה שם הופסקה ותימשך בבוקר יום רביעי (שעון ארה"ב). ייתכן שרק ביום שישי נדע מי יהיה נשיא ארה"ב, לאחר שתסתיים ספירת הקולות בכל המדינות.

על פי תחזיות: יותר מ-101 מיליון אמריקנים הצביעו בהצבעה מוקדמת ובקלפיות.

הנשיא טראמפ הגיע מוקדם יותר למטה הקמפיין שלו בווירג'יניה ואמר לכתבים "אני מרגיש טוב מאוד. אני שומע שהולך לנו טוב מאוד בפלורידה ובאריזונה, ושהולך לנו יוצא מהכלל בטקסס. אני חושב שיהיה לנו לילה נהדר, אבל זו פוליטיקה ואלה הבחירות, אז לעולם אי אפשר לדעת. לנצח זה קל. להפסיד זה אף פעם לא קל".

מנהלת הקמפיין של ביידן, ג'ן אומאלי דילון, אמרה "ברור שאנחנו מנצחים" והוסיפה שבפנסילבניה הדמוקרטים מובילים בפער גדול.

מוקדם יותר העניק טראמפ ראיון טלפוני לרשת פוקס ניוז, והכחיש את הדיווחים לפיהם יכריז על ניצחון הלילה, גם אם תמונת הניצחון לא תהיה חד משמעית: ״נכריז כשיש ניצחון, אם יהיה, אני חושב שננצח, אבל (נכריז) רק כשיהיה ניצחון, אין שום סיבה לשחק משחקים״.

"ג'ו ביידן הוא לא 'פריים טיים', הוא לא יודע איפה הוא נמצא - מתבלבל בין אוהיו לאיווה, זה קשה לו, אסור לשים אותו במצב הזה", הוסיף טראמפ.

לדבריו, "אם יהיו מהומות, הן יהיו בערים דמוקרטיות כמו שיקגו, פורטלנד או ניו יורק, יש שם אנשים קיצוניים. יש שם שוטרים וממשל שלא מתמודדים עם הבעיה".

נשיא ארצות הברית אמר כי "יש לי סיכוי טוב לנצח" והעריך שיקבל יותר אלקטורים מהבחירות הקודמות בשנת 2016.