בית קברות. ארכיון
בית קברות. ארכיון צילום: שרה יחימוביץ'/TPS

השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן (ש"ס) השיב בשבוע שעבר לשאילתא שהגיש ח"כ משה ארבל בעניין בית הקברות ויז'ניץ בבני ברק המסרב לקבור נפטרים מהציונות הדתית ואמר כי הוא פועל להגדלת הענישה.

כזכור, כתב "שביעי", דביר עמר, פרסם כי תושב השומרון לא הורשה לקבור את אביו בבית העלמין ויז'ניץ בבני ברק עקב התקנון הדרקוני של בית העלמין שבו נכתב בין השאר התנאי כי הנפטרים "מגדלים את בניהם בבתי חינוך חרדיים. לא ממ"ד".

ח"כ ארבל שאל את השר לשירותי דת "מהי מדיניות המשרד ביחס לתקנוני בית עלמין מפלים מסוג זה?" וכן "כיצד המשרד פועל מול בית עלמין ויז'ניץ כדי להסדיר את פעילותו, להטיל עליו פיקוח ראוי וביחס להוראות התקנון המפלה שאימץ?".

השר הרב אביטן ענה לו כי את תקנוני העמותות של חברות הקדישא יש לבדוק "על ידי רשם העמותות במשרד המשפטים ולא ע"י המשרד לשירותי דת".

הוא הוסיף כי המשרד לשירותי דת "פועל לשינוי חקיקה והגדלת הענישה" והזכיר כי כיום, על פי תקנות שירותי הדת היהודיים "מי שעוסק בקבורה ללא רישיון כנדרש, דינו שלושה חודשי מאסר. בהצעת החוק שירותי קבורה (קבורה יהודית), התשע"ה-2015, המקודמת ע"י המשרד, תגדל הענישה לשנת מאסר ויוטלו עיצומים כספיים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו