ג׳ו ביידן ובני משפחתו
ג׳ו ביידן ובני משפחתו צילום: רויטרס

לפני הבחירות לנשיאות בשנת 2016 נאמר כי כל המועמד שיזכה, דונלד טראמפ או הילארי קלינטון, יהיו לו נכדים יהודים. גם לטראמפ וגם לקלינטון יש ילד שהתחתן עם אדם יהודי.

כעת מתברר כי גם ילדיו של ג'ו ביידן נשואים לבני זוג יהודיים בנישואי תערובת. האנטר ביידן, בנו של המועמד הדמוקרטי שככל הנראה ניצח בבחירות לנשיאות, נישא בחודש מאי בשנה שעברה למליסה כהן, יהודייה ילידת דרום אפריקה.

כהן היא בתם של זואי ולי כהן, יהודים אדוקים ששמרו בקנאות על אורח חיים יהודי. בני הזוג נפגשו לראשונה בחודש מאי 2019 וכבר לאחר שבועיים בלבד התחתנו. "מיד התאהבתי בה. ואז התאהבתי בה יותר ויותר מדי יום", סיפר האנטר ביידן בן ה-50 בראיון לרשת ABC.

על פי ה"וושינגטון פוסט" מליסה כהן היא הבעלים המשותפים של Tribal Worlds, חברה "הפועלת לקידום שימור הילידים" וכן היא יוצרת סרטים תיעודיים.

מליסה נחשבת למבקרת חריפה של הנשיא טראמפ ואף השתמשה בביטויים קשים נגדו לאחר מצעד "העליונות הלבנה" בשארלוטסוויל. היא צייצה אז "לאלו מכם שהצביעו עבור חתיכת הח** הזה, עליכם להתבייש. זה הכל".

על פי ה"ניו יורקר" מליסה כהן מחזיקה בכתובת קעקוע עם המילה "שלום" בעברית על כף ידה.

בתו של ביידן, אשלי, נשואה לרופא אף אוזן גרון יהודי בשם האוורד קריין. בני הזוג התחתנו בשנת 2012, שנתיים לאחר שהכירו אחד את השניה בעזרתו של אחיה, בו ביידן. הם התחתנו בטקס מעורב יהודי –קתולי, כאשר את הטקס ערכו כומר ורב יהודי יחדיו.

עוד באותו נושא:

נתניהו: יש לי קשר אישי ארוך עם ג'ן ביידן איתי בית און, סאונד: ניר שרף / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח בצהריים (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בברכות לנשיא הנבחר של ארצות הברית, ג'ו ביידן.

"אני רוצה לפתוח בברכות לג׳ו ביידן ולקמלה האריס", ציין נתניהו. "יש לי קשר אישי ארוך וחם עם ג׳ו ביידן, קרוב ל-40 שנה, ואני מכיר אותו כידיד גדול של מדינת ישראל".

"אני בטוח שנמשיך לעבוד עם שניהם כדי להמשיך ולחזק את הברית המיוחדת בין ישראל לארה"ב", הוסיף ראש הממשלה.

בהמשך הוסיף נתניהו, "בשמי ובשם כל אזרחי מדינת ישראל אני מודה שוב לנשיא טראמפ על הידידות הגדולה שהוא הראה למדינת ישראל וגם לי באופן אישי".

"אני מברך אותו על הכרתו בירושלים ובגולן, על עמידתו מול איראן, על הסכמי השלום ההיסטוריים ועל כך שהביא את הברית בין ישראל לארה״ב לפסגות חסרות תקדים. תודה לך הנשיא טראמפ", חתם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו