דני דנון יודח מתנועת הליכוד?

גורמים המקורבים לבית הדין העליון של התנועה מעריכים שבית הדין יקבל את העתירה שהוגשה לו להדחת דנון מתנועת הליכוד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשפ"א

דני דנון יודח מתנועת הליכוד?-ערוץ 7
דני דנון
צילום: שחר עזרן

פרסום ראשון: לבית הדין העליון של תנועת הליכוד הוגשו היום (שני) עתירות המבקשות לבטל את הבחירות שנערכו אתמול במועצת הליכוד העולמי לתפקיד יו"ר הליכוד העולמי, וכן להדחתו של דני דנון שנבחר ליו"ר הליכוד העולמי מתנועת הליכוד.

את העתירה לביטול הבחירות, קיום ההסכם וביזיון בית הדין הגיש ח"כ זוהר, ואילו את העתירה להדחת דנון הגישו גורמים אחרים בליכוד.

העילה לבקשות היא הפרה לכאורה של הצו שנתן אתמול בית הדין של תנועת הליכוד, ואשר ביקש למנוע את קיומן של הבחירות בליכוד העולמי.

גורמים המקורבים לבית הדין העליון של התנועה מעריכים שבית הדין יקבל את העתירות שהוגשו לו היום להדחת דנון מתנועת הליכוד, לאחר שאתמול פעל דנון בניגוד לצו בית הדין.

עוד טוענים אותם גורמים כי גם ראש הממשלה מעוניין בהדחת דנון, לאחר שזה פעל בניגוד לרצונו להביא לבחירתו של ח"כ מיקי זוהר ליו"ר הליכוד העולמי.

נציין כי בחירת דנון התבצעה בניגוד להסכם הפשרה שהושג בין הצדדים הניצים בנציגות הליכוד במוסדות הלאומיים, שלפיה אמור היה ח"כ מיקי זוהר להיבחר לתפקיד. עם זאת, בסביבתו של דנון טוענים כי הוא לא היה צד להסכם ולכן איננו מחויב לו.

גורמים בליכוד מציינים בהקשר זה כי הניסיון לשינוי חוקת הליכוד באופן שיכפיף את הליכוד העולמי למוסדות הליכוד ובהם לבית הדין העליון של התנועה לא צלח, ועל כן לצו המניעה שהוציא אתמול בית הדין של הליכוד כלל לא היה תוקף, וממילא קיומן של הבחירות לא היווה הפרה שלו.

בכירים בליכוד אמרו לערוץ 7 כי "המעשה של דני דנון ויעקב חגואל לא יעבור לסדר היום. יש כעס גדול בתנועת הליכוד. בזמן הקרוב נשנה את חוקת הליכוד. דנון גמר את הקריירה הפוליטית שלו".

העתירה לבית הדין העליון של הליכוד
צילום: ערוץ 7