שוש שילה
שוש שילה צילום: עצמי

תבורך הרב אליעזר מלמד.

אינני שייכת לקהילתו של הרב אליעזר מלמד. לפני שנים כעסתי מאד על הפקת העיתון "בשבע" בשנים בהן העיתון "מקור ראשון" שנרכש ע"י מייקל כריש זצ"ל, נאבק על קיומו. מייקל ואסתר כריש חבריי האהובים חסרים מאד בעולמי, בעולמנו.

ועם זאת אני מודה לך הרב אליעזר, על האומץ להשתתף בוועידת התפוצות של "מקור ראשון" בסיון תש"ף. בשיח עם הרבה הרפורמית דלפין הורווילר על סוגיית הסולידריות היהודית, וביחס של יהודי לסבלו של כל יהודי בעולם. הופתעתי, התרגשתי ונדהמתי מדבריך הנחושים והאמיצים, והשתתפותך בוועידה בידיעה שהנושא יגרור התנגדויות חריפות מבית.

עוד באותו נושא:

כדבריך "אני מרגיש משפחה. כמו שישאלו למה אכפת לי מיהודים בצרפת? כמו שאכפת לי מבן משפחה שלי. אני חש שזו משפחה. במקרה הרע גורל משותף ובמקרה הטוב ייעוד משותף. זו פשוט עובדה. לכן מעניין אותי לדעת מה קורה לכל היהודים".

אנחנו משפחה אחת! זה תפקידה ואחריותה של הציונית דתית ושל כל אחד מאיתנו במקומו.

זו חובתנו וזה יעודנו בהנהגת המדינה. בהובלת שיח פתוח, מכובד ומכבד בין השבטים כולם, רפורמים וחרדים כאחד.

רק ההנהגה הציונית דתית יכולה לחבר בין תורה, לרפואה, לביטחון, לחקלאות, לכלכלה, תעשייה וקליטה.

20 שנה של מסעות הסברה וגיוס כספים מטעם מועצת קדומים, עם חברתי רפאלה סגל בקהילות יהודיות בארה"ב, קנדה, אוסטרליה ודרום אפריקה (וגם נוצריות אוהבי ישראל) פתחו לנו עולם חדש. המפגשים היו מאתגרים, מתסכלים, מורכבים ועם הרבה תקווה. כל מפגש פתח לבבות וקרב אחים רחוקים. כל מפגש יצר בסיס להמשך קשר בעתיד. רק מפגש אישי ומכבד, עם ענווה מבלי ויתור על העקרונות והדרך, יחזיר הביתה את הדור הצעיר שנעלם בהמוניו בגלות.

20 שנים בהן הבנו את גודל האחריות המוטלת עלינו ייהודי ארץ ישראל ובראשם רבני ארץ ישראל. אסור לנו להחמיץ את השעה!

תודה לך הרב אליעזר על אומץ הלב בהתגייסותך המלאה לקחת אחריות ולמלא את יעודנו בהנהגת המדינה ובבניית גשרים וחיבורים בתוכנו. הקריאה שלך חשובה לנו מאד במיוחד בימים אלו. חזק ואמץ ואל תחת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו