רווק עם אלוקים

"רווק עם אלוקים" מספר את סיפורו של רווק דתי ורגיש המאמין ביחסי אישות רק לאחר הנישואין, ומנסה למצוא שידוך בכל דרך אפשרית.

ערוץ 7 , ד' בכסלו תשפ"א | עודכן: 20:24

רווק עם אלוקים-ערוץ 7
רווק עם אלוקים
צילום: סרטו של נדב גדליה

לצפייה לחצו כאן

"רווק עם אלוקים" מביא לראשונה למסך מסע אמיתי, אישי ומרגש המספר בכנות מופלאה ונוגעת עם נגיעות הומור, סיפור מורכב הנוגע ברבדי המגזר, חיצוניות מול פנימיות, אמונה, יחסי הורים וילדים, תקשורת דתית, יחסי ציבור ופרסום.

"רווק עם אלוקים" מספר את סיפורו של רווק דתי ורגיש המאמין ביחסי אישות עם בת הזוג רק לאחר הנישואין. הוא גר בדירת הרווק שלו, בודד ומנותק מהוריו ולא מוצא את מקומו במגזר הדתי למרות שהוא "עם אלוקים".

את הבוקר הוא פותח בתור מדריך נוער דתי-לאומי בישיבה התיכונית 'נחלים', בצהרים הוא בלוגר צבעוני וכתב וידיאו באתר Ynet, ואת הערב הוא מבלה בישיבה חרדית בבני ברק בלימוד תורה מעמיק דרכו הוא שואף לסיים את התלמוד הבבלי והירושלמי.

בין לבין הוא מנסה למצוא שידוך בכל דרך אפשרית, אך הבנות, כמובן, לא מעוניינות בקשר עם הטיפוס המורכב. שני חבריו הבודדים שמעון (סרוג כיפה) ויוסי (חרדי ושדרן רדיו קול חי) מייעצים לו לוותר על האישיות המורכבת שלו, לתפוס מגזר אחד וללכת איתו עד הסוף כדי למצוא אישה לחיים והצליח. "להיות רציני", כלשונם.

איך נוצר הסרט?

"את הסרט יצרתי לאורך שנות רווקותי", מספר גדליה נדב הכותב תוכן שיווקי לעסקים, עמותות וחברות. "במושגים דתיים, רווקות היא בדיוק ההיפך מהאסוציאציה ל'רווקות' המתקיימת בעולם הרחב. שם מצטיירת הרווקות כתמונה של שחרור מיני שאין לתאר המסתיים לרוב בהפי- אנד בדמות טבעת והצעת נישואים".

ובעולם הדתי?

"רווקות דתית לעומת זאת, בלי להתייחס לפן החברתי אלא לאישי – מול בורא עולם ומצוותיו: היא מקום בו אתה נבחן במבחן קשה: הצורך הגופני, הנפשי, הטבעי מבעבע כמו שמפניה וחגיגות אין. אתה לומד לומר לנפשך לא. אתה שומר על עצמך עד החתונה ולא יודע מתי היא עשויה להתקיים. לחפש אשה זה רק טריגר למה שאנחנו כמהים אליו על יום מותנו – אהבה והערכה למי שאנחנו באמת.

''אני חושב שדברים טובים לא באים בקלות. אם נזכור את זה, בלי קשר לעולם הרווקות דווקא – נוכל לחיות אחרת. להרפות, לשחרר לחץ ולתת לפעמים לדברים להתברר מעצמם תוך כדי שאנחנו עושים את ההשתדלות שלנו על פי דרגת האמונה שלנו. כל אחד ואחד לפי האמונה שלו".

מהי דרגת האמונה שלך?

"אמונה זה דבר שאנחנו מנסים לחזק בנו כל הזמן עד כמה שאנחנו יכולים", אומר גדליה. "בסרט רואים שאני מנסה, די בלחץ, להתחתן. שולח המון הודעות, פונה לאנשים זרים. בוא נאמר שזאת חכמת הבדיעבד; דווקא כשיחסית הרפתי – קרה משהו טוב בנושא הרווקות. לא אהרוס את הסרט, אבל זה מדהים בכל קנה מידה מה שהקב"ה לימד אותי דרך המציאות המפתיעה.

''זה הסיפור שלי וכל אחד יקח אותו לאן שהוא רוצה ובלבד שהוא ימצא בו תקווה כלשהי. כי בסופו של דבר הרבה דרכים למקום, מה שאנחנו צריכים לחזק בעצמנו זאת את האמונה שיהיה טוב ולא, זה לא ממש פשוט כשמרגישים לא נעים. אבל בואו, זאת לא חכמה גדולה להאמין שיהיה טוב – כשכבר טוב לך, לא?".

לצפייה לחצו כאן

הסרט מוקרן כחלק ממיזם בית מדרשת"י של ערוץ 7 מבית האגף לתרבות יהודית במשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, המנגיש תכנים באופן מקוון לציבור הרחב.