אל תירא עבדי יעקב

הפניקה מיותרת לגמרי. הבנייה ביהודה ובשומרון תימשך גם בתקופת הממשל החדש; כמו גם בעיר הבירה שלנו.

תגיות: חיים משגב
עו"ד ד"ר חיים משגב , ו' בכסלו תשפ"א

ד"ר חיים משגב
ד"ר חיים משגב
צילום: עצמי

אינני יודע איך לומר את הדברים בעדינות המתבקשת שכן הנימוס מחייב התייחסות מכובדת להכרעות שנעשו בארצות הברית, אבל התחושה היא שמדינת ישראל עומדת להיות תחת מתקפה של כנופייה של אנרכיסטים מהסוג הגרוע ביותר.

רבים מחבריה כבר הביעו את דעתם בפומבי – ואחרים מסתירים אותה, לפי שעה; בתקווה לזכות במרוץ המתקיים עתה בג'ורג'יה על שני המושבים האחרונים בסנאט.

אינני יודע, כמובן, מה יהיו תוצאות הבחירות שם, אבל אם הן יעניקו לנשיא הנבחר גם את השליטה בסנאט, הרבה דברים רעים הולכים להתהפך עלינו על הראש. זאת הסיבה, כנראה, שבירושלים מנסים עתה לקבוע עובדות בשטח תוך ניצול העובדה שממשלו של הנשיא היוצא יישאר במקומו עד ל – 20 בינואר הקרוב.

הדברים מתייחסים, כמובן, הן לבנייה המואצת בתחומי ירושלים-רבתי, בגבעת המטוס ובעטרות, והן לפעילות הצבאית נגד אירן וסוריה; אבל כל זה אינו יכול להרגיע את מי שחושב שמדינת ישראל היא מדינה סוברנית. אומות העולם הכירו בזכותו של העם היהודי להקים את ביתו הלאומי בארץ ישראל – וזה מה שנכתב בכל המסמכים הבינלאומיים (לרבות בכתב המנדט שנמסר, בזמנו, לבריטניה).

ודוד בן גוריון פעל בדיוק על פי המתווה הזה. הוא הקים את המדינה היהודית. חמש פעמים הוא חזר על המונח הזה במגילת העצמאות. רבים התנגדו לו. גם בקרב היהודים וגם בקרב אומות העולם. גם נשיא ארצות הברית, באותה העת, לא תמך במהלך הזה – אבל בן גוריון עשה את מה שהוא חשב לנכון לאור אמירתם של חז"ל, "עם לבדד ישכון - ובגויים לא יתחשב".

ואת זה הייתי מציע גם לבנימין נתניהו. הפניקה מיותרת לגמרי. הבנייה ביהודה ובשומרון תימשך גם בתקופת הממשל החדש; כמו גם בעיר הבירה שלנו. ואם דעתי הייתה נשמעת הייתי גם ממהר להזהיר את כל "הפרוגרסיבים" במחנה הדמוקרטי שאפילו לא ינסו לפייס את האיראנים. ישראל לא תעמוד מנגד – ודי לחכימא.

כך או אחרת, המדינה היהודית היא עובדה מוגמרת וגם הניסיונות מבית לנפץ את מה שנבנה פה בעמל רב מאז ראשית ההתנחלות של התנועה הציונית במקום הזה -ולא בשום מקום אחר על פני הגלובוס - לא יצלחו. מה שאומר, שכל מי שחושב שיש מקום להקים ממערב לירדן עוד מדינה, יכול להתנער מרעיון העוועים הזה. צה"ל ימשיך לשלוט בכל השטח שבין הים לירדן – ולערבים שמתגוררים במה שנקרא פעם "הגדה המערבית" תהיה תעודת אזרחות שאותה תנפיק להם הרשות הפלשתינית.

הנשיא דונלד טראמפ עשה נפלאות בתחום הזה – וחשוב שגם בוושינגטון יבינו שלא תהיה רגרסיה. לא יפונו יישובים ולא יגורשו יהודים מבתיהם. נפתח עידן חדש. הסכמי השלום שנחתמו זה עתה מעידים על כך.

מה שמחזיר אותי למה שקורה בביתנו פנימה. יש לא מעט אנשים שרוצים בחילופי שלטון. זה בהחלט לגיטימי – אבל לא בדרך שבה הם רוצים ללכת. אנרכיה לא תתקיים כאן. בחירות – כן; אנרכיה – לא. וזה מה שמטריד אותי; עוד הרבה יותר מן הממשל החדש המתגבש, כנראה, בבירת ארה"ב.

ודוק: כל אלה שכופרים בזכותנו של העם היהודי לקים פה מדינה יהודית עושים, בפועל, יד אחת עם ארגונים שכל מטרתם היא לכרסם ביכולת של מדינת ישראל להמשיך ולהתקיים במתכונת שבה היא התקיימה מאז כינונה. הדרכים הן רבות ומגוונות – אבל הכוונה היא אחת. היא לא תצלח, לדעתי, אבל חייבים לעמוד על המשמר.

וזה, ככל הנראה, יהיה גורלה של המדינה היהודית מעתה ועד עולם. מכל עבר ינסו לנגוס בה. פעמיים -זה קרה; לא בשלישית ( צריך לקוות).