אולמרט על פולארד: "הפעלתו כמרגל הייתה טעות"

רה"מ לשעבר התייחס לשחרורו של ג'ונתן פולארד: "אין לנו אינטרס לעשות פסטיבלים שיש בהם תקיעה של אצבעות בעיניים של הממסד האמריקאי"

103FM , ז' בכסלו תשפ"א

אולמרט על פולארד: "הפעלתו כמרגל הייתה טעות"-ערוץ 7
אהוד אולמרט
Marc Israel Sellem/POOL

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שוחח הבוקר (שני) עם בן כספית וינון מגל, ובתחילה התייחס לנסיעתו החשאית של רה"מ נתניהו לסעודיה.

"אם היה ביקור בסעודיה, זה בהחלט דבר חיובי וראוי לברכה. זה לא המגע הראשון שיש לנו עם סעודים, אבל בעבר זה לא היה נושא לפרסום, מהלילה לבוקר, היום הדברים קצת שונים", עקץ אולמרט.

עם זאת הדגיש ראש הממשלה לשעבר, "התהליך ההתקדמות עם היחסים שלנו עם המדינות הערביות המתונות, זה תהליך מבורך שראוי לברכה, וראוי להערכה".

בן: אתה קיימת מגעים עם גורמים סעודיים רשמיים?

"אני לא מרגיש משוחרר לגבי דברים שנעשו בתקופתי, ונעשו גם על ידי, ונעשו בנסיבות של אז בחשאיות, ומעולם לא דיברתי על הדברים האלה. אמרתי באופן כללי, היו בעבר מגעים עם מדינות שלא קיימנו איתם יחסים בצורות שונות זה לא תהליך שהתחיל בשבועות האחרונים, אין ספק שזה קיבל קפיצת מדרגה משמעותית בתקופה האחרונה, זה עניין שצריך לנהוג בו באחריות ובאיפוק, על מנת שלא נגרום לכך שנביך חלק מהגורמים הללו, בשל איסוף קרדיטים. נתאפק".

בהמשך נשאל אולמרט על הדברים שאמר בוועידת מעריב בהקשר של שחררו של ג'ונתן פולארד, לפיהם הוא צריך להישאר בניו יורק, והשיב "מטבע הדברים הקטעים שהבאתם לא נותנים את הטקסט המלא של הדברים שאמרתי, וננהל שיחה נינוחה. פולארד היה מרגל שריגל לטובת ישראל בליבת המדינה החשובה למדינת ישראל בעולם. הוא בניגוד לחיילים שלנו שנכנסים לשדה הקרב ולא חוזרים משם, פולארד עבד כמרגל מתוך אהבת ישראל, אבל הוא עבד גם תמורת כסף ולא מעט כסף והוא עשה את זה תוך ידיעת הסיכונים".

לדבריו, "הפעלתו כמרגל הייתה טעות שהנזק שנגרם למדינת ישראל הוא הגדול ביותר שהיה אי פעם ביחסים עם אמריקה, עשינו משהו שבעיני האמריקאים הייתה תקיעת סכין בגב, אין לנו אינטרס לעשות פסטיבלים, שיש בהם תקיעה של אצבעות בעיניים של הממסד האמריקאי".