מוטי יוגב:
אפשר לחבור לליכוד או למפלגתו של גדעון סער

חבר הכנסת לשעבר מוטי יוגב התייחס לאפשרויות העומדות בפני הבית היהודי אם יוקדמו הבחירות ולא פסל חיבור עם מפלגתו של גדעון סער.

רפאל לוי , כ"ח בכסלו תשפ"א

אפשר לחבור לליכוד או למפלגתו של גדעון סער-ערוץ 7
ח"כ מוטי יוגב
צילום: חזקי ברוך

ח"כ לשעבר מוטי יוגב שוחח היום (שני) עם בני טיטלבוים בכאן מורשת על האפשרויות של הבית היהודי לקראת הבחירות שככל הנראה עומדות בפתח.

יוגב פתח את דבריו בעקיצה מרומזת ליו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, "לא קורונה לא מעניין, זו אמירה פופוליסטית. מאוד מעניין שמחר ינחתו פה כ-250 מבני המנשה, בזה אני עסוק ממש עכשיו, בגיבוש הרשימה הסופית, מול משרד הפנים ומשרד ראש הממשלה. מעניינים אותנו אתגרים גדולים שעומדים בפנינו. בחירות נוספות משמעותן ששוב לא יהיה תקציב ושוב לא תהיה תוכנית לקליטת עלייה לעשרות אלפי יהודים שרוצים לבוא לכאן".

הוא תקף את בכירי מפלגת הבית היהודי. "יו"ר המפלגה ומנכ"ל המפלגה, בחוסר יושרה פוליטית הביאו לחוסר אמון ציבורי רחב. השאלה קודם כל היא האם יש בחירות, והאם יש מקום לשקם את הדבר החשוב הזה שנקרא הבית היהודי שהיא המפלגה המובילה של הציבור הדתי לאומי, ואני מאוד מאמין בערכיה, או אולי לפעול במסגרות אחרות. במערכת הבחירות הראשונה הבית היהודי בוודאי לא יוכל לרוץ לבד, והוא ידרש לחיבורים כאלה ואחרים".

על האפשרויות של הבית היהודי אמר, "אפשר לחבור גם לליכוד וגם למפלגה החדשה של סער, כל אלה דברים שצריכים להיבחן. יש מסגרות שונות שירצו או לא ירצו, וכל השאלה מה יהיה מחיר המנייה של הבית היהודי. נכון לעכשיו מחיר המניה הוא 0.4 אחוזים. לשם הביאו אותנו היו"ר והמנכ"ל. האם ניתן לשקם את זה ולהרים את הדגל של הציונות הדתית? שאלה שאני עוסק בה, אבל לא באינטנסיביות כמו שאם תוכרזנה בחירות".

יוגב אמר כי יכריע האם להתמודד על ראשות המפלגה רק לאחר שיוכרז האם יוקדמו הבחירות.