אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

פורום הארגונים להגנת המשפחה בישראל מאמץ את מכתב הגינוי של רבנים בציונות הדתית להחלפת התארים "אבא" ו"אמא" בטפסים רשמיים של המדינה ל"הורה 1" ו"הורה 2".

כזכור, כמה מבכירי הרבנים בציונות הדתית, תלמידי הרצי"ה, אשר התארגנו לקבוצה אחת תחת השם "איחוד הרבנים אוהבי העם התורה והארץ", הוציאו השבוע מכתב נגד התופעה.

"אנו פורום הארגונים להגנת המשפחה בישראל מאמצים בחום את מכתב 'איחוד רבנים אוהבי העם, התורה והארץ/ הקורא לחיזוק ושמירת המשפחה", כתב פורום הארגונים, "מדינת ישראל הנה מדינה מסורתית אשר מוסד המשפחה הנו מרכיב בסיסי בחוסנה החברתי".

"אבא ואמא", כתבו, "הם אבני היסוד של המשפחה ואנו קוראים לכל אזרחי ישראל לא להכנע לטרור ארגוני הלהט"ב ולא לוותר על מי שמביא חיים לעולם וחיוניות לישראל. אנו קוראים לתושבי ישראל לא להיכנע לניסיון לשנות את הטפסים הרשמיים ולהותיר את 'אבא ואמא' גם בהם".

בפורום הארגונים להגנת המשפחה חברים: אבות למען צדק, אופק - המטה להסברה יהודית, בוחרים במשפחה, בצלמו, המכון הישראלי למשפחה, הפורום לאקטיביזם יהודי, מרכז ליב"ה, נשים למען ישראל, פורום קפה שפירא ושוברות שוויון.

כאמור, כמה מבכירי הרבנים בציונות הדתית אשר התארגנו לקבוצה אחת תחת השם "איחוד הרבנים אוהבי העם התורה והארץ", הוציאו השבוע הודעת גינוי לכוונה להחליף את התארים "אבא" ו"אמא" בטפסים רשמיים של המדינה ל"הורה 1" ו"הורה 2".

על פי הדיווח בחדשות 13, הרבנים המליצו שלא לתת לגיטימציה לטפסים הללו, וקראו לכל מי שנתקל בטופס כזה "מעוות", כלשונם, למחוק את המילים "הורה 1" ו"הורה 2" - ולכתוב במקומם "אמא" ו"אבא".

"התורה והמסורת הישראלית מכירות רק במסגרת משפחתית בסיסית אחת שהיא: אבא אמא וילדים", הסבירו. "אם לעיתים נוצר חסר באחד המרכיבים, אז ראוי לחתור להשלמתו".

במסמך ציינו הרבנים כי יש לשמור על המנהג "אמא ואבא של שבת", שמיושם כבר שנים רבות בגני הילדים. "אנו קוראים לציבור להקפיד מאוד לשמר בכל המסגרות החינוכיות, מהגנים ועד למסגרות הבוגרים של הציבור הדתי את ערכי המשפחה המסורתיים".

"אין לקבל תוכן חינוכי המזלזל במשפחה או נותן לגיטימציה למשפחה מסוג אחר", הבהירו. "לאחרונה קמו גופים שונים בציבוריות הישראלית שפועלים כדי לפגוע במסגרת המשפחתית המוכרת בעם ישראל מדורי דורות. חלקם פועלים בגלוי אך חלקם פועלים בעקיפין ועורמה ונותנים לגיטימיות למשפחה מסוג שונה שאינו ראוי לשמו, ואינו מקובל במסורת ישראל".

בסוף הדברים, פנו לרבנים אחרים ולמחנכים, "ללמד ולחזק את ערכי המשפחה. אנו גם פונים לאנשי הציבור לפעול ככל יכולתם לפעול כדי להגדיל ולחזק את ערך המשפחה בציבוריות הישראלית".

בין הרבנים החברים באיחוד וחתומים על המסמך: הרב חיים דרוקמן, הרב זלמן ברוך מלמד, הרב יעקב אריאל, הרב צפניה דרורי, הרב אליעזר ולדמן, הרב אריה שטרן, הרב מרדכי שטרנברג, הרב חיים שטיינר ורבנים נוספים