הכל נשאר במפעל כחול לבן

הסיפור מתחיל ממהנדס ומורה שהחליטו יום אחד לצאת להגשים חלום משפחתי.

תגיות: ספורט עסקים
ערוץ 7 , ו' בטבת תשפ"א

הכל נשאר במפעל כחול לבן-ערוץ 7
נעלי בלט
צילום אולינדה

הסיפור מתחיל ממהנדס ומורה שהחליטו יום אחד לצאת להגשים חלום משפחתי. כך מתחיל המסע של חברת אולינדה, חברה ישראלית לייצור ושיווק בגדי ריקוד, ספורט, נעלי בלט ועוד - תוצרת כחול לבן. נפגשנו עם רחל, דוד ושירלי לשיחה על העסק המשפחתי, הלקוחות והטיפים החשובים.

השמועה אומרת שמשפחה ועסקים לא הולכים ביחד, אז בואו תכירו את המשפחה ששינתה את החוקים ומאז שנת 1989 מתמחה בייצור ביגוד בתחום הריקוד, המחול והספורט ומשווקת מגוון רחב של מוצרים כגון נעלי בלט , פוינט ועוד.

רחל ושלמה, בני זוג דרום אמריקאים, הקימו את החברה שבזמנו התעסקה בעיקר בבגדי בלט בסיסיים ובגדי ספורט, עם השקפה ציונית לייצור כחול לבן. בהמשך הצטרף לעסק המשפחתי גם הבן דוד ואשתו שירלי וכיום הם כולם עובדים יחד ומהווים חלק פעיל ומשמעותי בעיצוב, שיווק, פיתוח, קשרי לקוחות, ניהול ועוד, או כמו שרחל שיתפה "אנחנו עושים הכל, גם מנקים את החוטים כאשר צריך".

הפרדה בין העסק לחיים

מה הסוד לעסק משפחתי כחול לבן? נתחיל מהיתרונות, דוד מספר לנו שהיתרון המרכזי בעסק משפחתי הוא "הנאמנות - שאפשר לסמוך אחד על השני בכל דבר", ורחל מוסיפה "אנחנו מאוד מלוכדים ומאוד סומכים אחד על השני, גם אם אנחנו לא מסכימים, אז לפעמים או בעצם המון פעמים מוותרים. בגלל זה אנחנו שורדים - רבים וממשיכים הלאה".

לפעמים זה נשמע מובן מאליו, אך למעשה ניהול כזה דורש הרבה עבודה, קשר מאוד מיוחד, השלמה אחד של השני ובעיקר המון אהבה אחד כלפי השני וכל אחד כלפי מפעל החיים שההורים הקימו. שירלי שהצטרפה למשפחה ולחברה, משתפת אותנו "אנחנו פתוחים אחד אל השני, עובדים יחד וכן יודעים לעשות את ההפרדה המושלמת בין מה שקורה בעסק לבין החיים".

"אנחנו באמת אנשים מאוד נחמדים" מה שבא לידי ביטוי בקשר האישי והמחויבות לשביעות רצון הלקוח

המשפחה המלוכדת באה לידי ביטוי גם בקשר הארוך טווח עם הלקוחות שלהם כאשר כבר מההתחלה מבינים שיש כאן אווירה אחרת ומיוחדת, החל מהשירות האישי, האדיבות, האחריות, האיכות וההתאמה לצרכים של הספורטאים או הרקדנים – "אנחנו לא מתפשרים באיכויות של הסחורה ולא נביא נעלי בלט זולים, לא איכותיים ולא טובים" מספר לנו דוד והוא ממשיך ואומר "חשוב שיהיה להם נוח".

הקסם לא נגמר באיכות, כי כאן בחברת אולינדה מקבלים הלקוחות המלצות והדרכות מדויקות לגבי סוג הנעל, אופן המדידה, הנעילה ועוד, כך שהיא תתאים בדיוק לסוג המחול הנדרש. "כשבאים או מתקשרים אלינו ומבקשים נעל למשל, מה שאנחנו מלמדים אותם זה איך למדוד את הנעל ומה הטכניקה לנעילת נעלי פוינט, כי זה קצת יותר מסובך" ודוד מסכם את זה בצורה מושלמת – "זה לא חשוב המותג או המחיר, לא תמיד המחיר הכי גבוה בהכרח מתאים לצורך, מה שחשוב שיהיה להם נוח, שיתחברו לנעל כי זה חלק בלתי נפרד מההצלחה שלהם ושלנו".

מילה על נעלי פוינט

נעלי פוינט הן כנראה הנעליים המפורסמות ביותר בתחום הבלט והחלום של כל רקדנית הוא להגיע לשלב שהיא מרחפת על קצות האצבעות. אך האמת היא שזו תורה בפני עצמה, ובחירה של נעלי פוינט מצריכה הסתכלות על מבנה הרגל והתאמה מדויקת של הנעל, ברמת הקושי, הרוחב, הקשת, הניסיון של הרקדניות ועוד. אז לפני רכישת הנעל פשוט תגיעו לחברת אולינדה ותקבלו את ההדרכה וההמלצה המדוייקת עבורכן.