אינדקס המיליארדרים של "בלומברג" הכתיר את אילון מאסק לאיש העשיר ביותר בעולם, עם שווי של יותר מ-185 מיליארד דולר.

מאסק דחק למקום השני את ג'ף בזוס, מייסד אמזון, שהיה האיש העשיר בעולם מאז 2017 והונו המוערך הוא 184 מיליארד דולר.

מאסק הוא מנכ"ל ומייסד ספייסX, טסלה ו-PayPal. בשנה האחרונה הוא חווה צמיחת הון מהירה של יותר מ-150 מיליארד דולר, בין היתר בזכות הזינוק של מניית טסלה ב-743% וצירופה למדד S&P 500.

בחודש נובמבר האחרון עקף מאסק את ביל גייטס והפך לשני העשיר ביותר בעולם. לאחר הדיווח על הפיכתו לאיש העשיר בעולם, מאסק צייץ בטוויטר "כמה מוזר" ואז הוסיף "טוב, בחזרה לעבודה...".

טסלה
טסלהצילום: ISTOCK

נזכיר כי משרד התחבורה העניק השבוע רישיון יבואן ישיר ליצרן הרכב "טסלה", המאפשר לו לייבא לישראל כלי רכב מדגמי "טסלה" באופן סדיר. הרישיון הוענק ל"טסלה" לאחר שעמד בכל דרישות משרד התחבורה, בהן הקמת מרכז שירות עם ציוד, מכשור והכשרת כוח אדם לתחזוקת כלי הרכב.

במסגרת היתר הייבוא של טסלה, תוכל החברה לייבא ארצה שלושה דגמים של כלי רכב: מודל 3, מודל S ומודל X. דגמים אלה אושרו ליבוא על ידי אגף הרכב, בהתאם למילוי הדרישות המחייבות, ובהתבסס על התקינה האירופאית.

כל אחד מהדגמים אינו מזהם (בעל אפס פליטות), וכולל טכנולוגיות פורצות דרך ומערכות בטיחות חדשניות ומתקדמות, לרבות מערכת ה-"אוטו-פיילוט" הייחודית לדגמים אלה, שהינה מערכת עזר לנהג שנועדה להקל עליו במשימת הנהיגה.