הסטארט-אפ שישמור עליכם בריאים בבידוד

בזמן שמשפחות רבות נכנסות לבידוד בשל העליה בתחלואה, בעיריית ירושלים פיתחו רעיון כיצד לשמור על אורח חיים בריא גם בזמן הבידוד

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

הסטארט-אפ שישמור עליכם בריאים בבידוד-ערוץ 7
היוזמה החדשה של עיריית ירושלים
צילום: צילום מסך, דוברות עיריית ירושלים

"מבודד, אבל לא לבד", כך קוראים בעיריית ירושלים ליוזמה החדשה שתעזור לילדים לשמור על אורח חיים בריא ולהורים על בריאות נפשית החשובה לא פחות, כל זאת בזמן שהם שוהים יחד בבידוד.

בצל הקורונה ואתגר השהייה בבידוד, בעיריית ירושלים חשבו על דרך יצירתית לעודד את ההורים והילדים לשמור על הנחיות משרד הבריאות. לשם כך בעיריית ירושלים פיתחו ערכה ממוחשבת מיוחדת לילדים, שתעזור להם להפיג את השעמום ועל הדרך לשמור על אורח חיים בריא.

מדובר בערכה המותקנת על גבי דיסק און קי ואינה מצריכה חיבור לאינטרנט. היא מכילה לו"ז בתחום אורח החיים הבריא המשלב חוג ספורט יומי, משימות, חידונים וחידודים בנושא פעילות גופנית, משימה יומית נושאת פרסים ואף הלכה יומית.

מטרות המיזם, אשר פותח על ידי המחלקה לספורט חרדי באגף הספורט ומינהל תורני קרית יובל, היא לעודד שמירה על בידוד על פי הנהלים ולנצל את ימי הבידוד ליישום אורח חיים בריא, פעיל ועצמאי לילדים ולהורים, גם בזמן הקורונה, על כל מגבלותיה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ברך על היוזמה המדהימה כשאמר: "אני מברך על המיזם המיוחד, שיעודד שמירה על הנחיות משרד הבריאות לצד שמירה על אורח חיים בריא ופעיל. אנו נמשיך לקדם מיזמים יצירתיים בעת הזו ובכלל, למען הציבור הירושלמי"

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il