סמוטריץ': לא נשחק בזריקת בוץ ובמשחקי האשמות, נכבד זה את זה

מפלגת הציונות הדתית: ניסינו לקבל התחייבות לא ללכת לממשלת שמאל אלא רק לממשלה לאומית ימנית, כדי שאפשר יהיה לרוץ בשותפות.

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשפ"א

סמוטריץ': לא נשחק בזריקת בוץ ובמשחקי האשמות, נכבד זה את זה-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
Photo by Sraya Diamant/Flash90

מפלגת הציונות הדתית מסבירה מדוע החליט היו"ר בצלאל סמוטריץ' להודיע סופית על ריצה נפרדת.

"עשינו כל שביכולתנו בשבועות האחרונים למצוא קווי יסוד ערכיים משותפים, ולקבל התחייבות לא ללכת לממשלת שמאל אחרי הבחירות אלא רק לממשלה לאומית ימנית, כדי שאפשר יהיה לרוץ בשותפות.

לצערנו הדלת נסגרה בפנינו. לא נשחק בזריקת בוץ ובמשחקי האשמות. נכבד זה את זה. אנחנו מאחלים לימין החדש הצלחה בדרכם החדשה בפנייה לקהלים חדשים ולשיקום הכלכלה", נמסר.

"לציונות הדתית יש דרך, מגוונת ועשירה. נעשה כל שלאל ידינו להרים את דגליה של הציונות הדתית והימין האידאולוגי על מנת להביא ממשלה לאומית ויציבה עבור אזרחי ישראל.

ממשלה שתטפל בקורונה ובכלכלה, אבל במקביל תחזק את הזהות היהודית של המדינה, תחזק את ההתיישבות, תתקן את מערכת המשפט, ועוד".

מוקדם יותר התראיין סמוטריץ ל"תוכנית חיסכון" והצהיר כי בבחירות הקרובות מפלגתו תרוץ לבד ולא תתאחד עם מפלגת ימינה של נפתלי בנט. "איש איש לדרכו", אמר סמוטריץ' והדגיש כי השניים יישארו חברים.

"בנט לקח על עצמו משימה גדולה וחשובה של שיקום הכלכלה והפרנסה, ואני לוקח על שכמי הדל את המשימה גם לאחד את הציונות הדתית - אבל בעיקר להיות הקול האידיאולוגי, הערכי, הימני בכנסת ישראל".

סמוטריץ' התחמק מלהאשים את בנט בכישלון המשא ומתן, "אני לא שם, אף אחד לא יגרור אותי לשם, לא הולך ללכלך ולהכפיש אף אחד". לדבריו, המחלוקת ביניהם הייתה על איזה התחייבויות הם נותנים לציבור ועל איזו ממשלה נחתור להקים אחרי הבחירות. "לא הגענו לדבר על כיסאות, לא הגענו להתווכח על זה אפילו – אנחנו במהות, אמרתי נכבד את נפתלי, הוא קיבל את החלטותיו והלך לדרכו", סיפר.

מפלגת ימינה מסרה בתגובה: "סמוטריץ' בחר הערב לפצל את הימין. אנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך הדרך".