ד"ר אבי הרלב, תושב סנסנה, נמצא ירוי ביער סמוך לביתו

סא"ל במיל' ד"ר אבי הרלב חזר ממילואים ונמצא ירוי ביער להב הסמוך לביתו בהר חברון. שלומית אלמנתו היא אחות של דרור וינברג ז"ל

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א | עודכן: 11:36

ד"ר אבי הרלב, תושב סנסנה, נמצא ירוי ביער סמוך לביתו-ערוץ 7
אבי הר לב
צילום: אלבום אישי

סגן אלוף במיל' ד"ר אבי הרלב, תושב סנסנה במועצה האזורית הר חברון, נמצא ירוי ללא רוח חיים ביער להב הסמוך לביתו.

אבי חזר אמש מפגישה ביחידת המילואים שלו כשהוא לבוש מדים. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המוות בשיתוף המשטרה הצבאית.

בשעת לילה מאוחרת הגיע ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, יחד עם רב הישוב וצוותי החירום להודיע למשפחת הרלב על הבשורה הקשה.

אבי השאיר אחריו את אשתו שלומית - אחותו של אל"מ דרור וינברג הי"ד, ולהם חמישה ילדים - רון, מוריה, לביא, מאור והדר שירה, שני חתנים, שתי נכדות, זוג הורים ואח.

אבי הרלב הוא מומחה בגניקולוגיה ופוריות, מנהל את היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ברזילי באשקלון.

בנוסף לעבודה הקלינית, ד"ר הרלב מעורב בתחום המחקר והאקדמיה. עד כה פירסם למעלה מ-45 מאמרים והיה מעורב בכתיבת ובעריכת ספרים רפואיים. הרלב שירת כמ"פ בסדיר ברצועת הביטחון והמשיך לשירות מילואים ארוך ופעיל בחטיבה 7 לצד עבודתו התובענית.

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון: "קיבלנו בכאב ובתדהמה את דבר מותו של תושב המועצה ד"ר אבי הרלב היקר. אבי איש משכמו ומעלה, איש משפחה- בעל אב וסבא מסור, דמות מוכרת ומוערכת בקרב חבריו ואלפי המטופלים שאת כולו הקדיש למענם, בהוספת חיים. משפחת הרלב משפחה ותיקה וממיסדי היישוב סנסנה, לצד עבודתו המסורה כמנהל היחידה להפריה חוץ גופית אבי התעקש להמשיך בשירות מילואים פעיל לאורך שנים. לצד זה תרם מכשרונו בהובלת היישוב.

''זוהי אבידה גדולה. במהלך הלילה ליוונו את אשתו וילדיו היקרים ואת הקהילה יחד עם צוותים מקצועיים של היישוב והמועצה. אני קורא לכוחות הביטחון לחקור ברצינות את הכיוון הלאומני, יער להב הוא נתיב מעבר של שב"חים החוצים מאזור חברון ולא מן הנמנע שאחד מהם זיהה סא"ל עם מדים והחליט לתקוף", הוסיף דמרי.

ביום הזיכרון האחרון הרלב כתב בערוץ 7 על חוויותיו מלבנון ועל אחריות של מפקדים עליה למד תחת אש מדרור וינברג הי"ד.