ליברמן ממשיך להסית נגד החרדים: "ש"ס ויהדות התורה - כתות ללא קשר לערכים יהודיים"

יו"ר ישראל ביתנו ממשיך בקמפיין הבחירות התוקף את המפלגות החרדיות והציבור החרדי: "הציבור החרדי נפל בשבי המפלגות החרדיות"

103FM , ד' בשבט תשפ"א

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שוחח הבוקר (ראשון) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm על ניהול משבר הקורונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ותקף את המפלגות החרדיות על פגיעה בציבור החרדי והכתבת הטון הקואליציוני.

בפתח דבריו, ביקר ליברמן את נתניהו בחריפות: "אין ניהול של התפשטות הקורונה אלא ניצול ציני של רה"מ את מצב התחלואה והחיסונים שהפך למסע בחירות בצורה הכי צינית שאפשר. הגענו לשיא מתים, חולים ומאושפזים בשבוע שעבר, ולשיא בעסקים ובתי החולים הציבוריים שקורסים. מה שאני רואה הוא שאנו הולכים לסגר נוסף מסיבה אחת - נתניהו רוצה לרצות את ליצמן, דרעי וגפני. למה צריך סגר כללי כשהתחלואה בביתר עלית מגיעה ל־29 אחוזים ובמצפה רמון רק לאחוז אחד? צריך לסגור את רמון כדי שכל שותפיו הטבעיים של נתניהו יהיו מרוצים, שלא יסגרו רק אותם. צריך לסגור ערים בהן יש תחלואה".

ש"ס ויהדות התורה - כתות שאין להן קשר לערכים יהודיים

על השרים וחברי הכנסת החרדים אמר: "אין לנו שום בעיה עם הציבור החרדי, הוא חלק מאיתנו. הבעיה היא שהוא נפל בשבי עסקנים של ש"ס ויהדות התורה, שתי כתות שאין להן שום קשר לערכים יהודיים ולמסורת ישראל, מדובר באנשים ציניים שמחזיקים אותם בכוח. כל מה שהם מטיפים זה חילול השם, הרבנים מבצעים מה שהעסקנים אומרים להם, גם הם נמצאים בשבי אצל אותם עסקנים שדואגים להחזיק את הציבור החרדי בעוני ובתנאים מחפירים ואז מביאים להם את הקצבאות ואיתם פתקי הצבעה. לא יכולה להיות פה מדינה בתוך מדינה, מאות אנשים הולכים מכות עם המשטרה ולמחרת פותחים את הישיבות למרות הסגר".

בסוף דבריו, הביע יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נכונות לחיבור פוליטי עם חברותיו להסכמי העודפים, ימינה, תקווה חדשה ויש עתיד, והדגיש: "אם ארבע המפלגות יצליחו לשמור על תיאום גם לפני הבחירות וגם יום אחריהן, אפשר יהיה לבנות פה ממשלה אלטרנטיבית. כל עוד דרעי, ליצמן וגפני מחזיקים את שלטר הכלכלה, לא ניתן להציל אותה. האחריות חלה על כולנו, ויתרתי על האגו, ואני חושב שכולנו צריכים לוותר עליו. מי שיביא את מקסימום המנדטים יהיה הראשון בגוש. לנתניהו יש רומן עם חמאס, ח'אלד משעל, מנסור עבאס, כולם כדי לשרוד פוליטית. יש הבדל בין הציבור הערבי לרשימה המשותפת, היא לא מייצגת את אזרחי ישראל הערבים, אני מקווה שיהיו נציגים אותנטיים".