רון חולדאי
רון חולדאי צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש העיר תל אביב ויו"ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי, נפגש היום (ראשון) עם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ודן עימו על איחוד מחנה השמאל לקראת הבחירות לכנסת ה-24.

בראיון לחדשות 12 אמר חולדאי כי ''לא יהיה חיבור עם גנץ. הוא יותר נטל מנכס. אני לא אהיה מספר 2 של אף אחד אבל אפעל באחריות''.

חולדאי טען כי גם אנשיו של גנץ במפלגת כחול ללבן ''מעדיפים שינטוש וישאיר את המפלגה''.

מוקדם יותר הערב אמר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי כי על אף הבטחותיו של חולדאי, הסמכות לפתיחת מוסדות התרבות היא בידי הממשלה. "רשות מקומית - גדולה ונכבדה ככל שתהא - אינה רשאית לעשות דין לעצמה ולגבש באופן עצמאי כללים להחזרת ענף התרבות לפעילות", אמר נזרי בעקבות כוונת חולדאי לפתוח את מוסדות התרבות בעיר.

נזרי ציין, כי בימים אלו פועל משרד הבריאות בתיאום עם משרד התרבות ועם הייעוץ המשפטי לממשלה לשם גיבוש מתווה של "תו ירוק" שנועד, בין היתר, להחזיר את מוסדות התרבות לפעילות, כאשר המצב הבריאותי יאפשר זאת בהתאם להחלטות הממשלה והכנסת.

כאמור, חולדאי הודיע הבוקר כי בעוד 10 ימים יפתח את כל מוסדות התרבות בעיר לכל מי שקיבל שתי מנות חיסון. "בעוד עשרה ימים נפתח את אולמות התרבות, יש קהל גדול של אנשים מחוסנים עם דרכון ירוק", הצהיר חולדאי בראיון לתכנית "קלמן ליברמן" ברשת ב'.

לדבריו, "אין סיבה שמי שהתחסן לא יהיה יכול להגיע לקאמרי. אי אפשר לחכות שנתניהו יפתח את זה יום לפני הבחירות"

חולדאי הגיב להתנגדות הצפויה של משרד הבריאות למהלך, "משרד הבריאות לא יצלצל אלי ולא יגיד לי כלום. במדינת ישראל צריך ליזום, אם אני כל הזמן הייתי יושב ולא יוזם לא הייתי מגיע לשום מקום".

"תל אביב היא בירת התרבות. כשאני לוקח החלטה אני לוקח החלטה למען עם ישראל ולמען תעשייה של 150 אלף איש שהיום כורעים תחת הנטל", הדגיש.

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "רון חולדאי עושה פוליטיקה על חשבון בריאות הציבור. ההפקרות של רון חולדאי, שהתחילה בחלוקת חיסונים בניגוד להחלטת ועדת התיעדופים המורכבת מאנשי מקצוע בלבד, וממשיכה בפתיחת מקומות באופן מסוכן, היא שערורייתית וצריכה להדליק נורת אזהרה לכל אזרח שבריאות הציבור חשובה לו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו