אלו לא רצונותיו של נתניהו, זהו רצונו של הציבור - תגובה לרב עמיחי גורדין

מצביעי עוצמה יהודית, על אף המחלוקות שלי איתם, הם אחי למגזר ולאידיאולוגיה ששמים בראש את ארץ ישראל תורת ישראל ועם ישראל.

אליה מימון , ז' בשבט תשפ"א

אלו לא רצונותיו של נתניהו, זהו רצונו של הציבור - תגובה לרב עמיחי גורדין-ערוץ 7
ראשי עוצמה יהודית
צילום: Mendy Hechtman /Flash90

הרב עמיחי גורדין שליט"א, אחר אלפי המחילות מכבודך, לענ"ד מאמרך מפספס את הנקודה.

עם הפסקה הראשונה אני בהחלט מסכים. בשנים האחרונות הציונות הדתית נעמדה דום לכבוד נתניהו כשהיה צריך אותה, והושפלה מיד כשהצורך נגמר. האחרון אכן היה הרב רפי פרץ, אך הראשון היה נפתלי בנט. המחשבה על כך שהציונות הדתית חייבת לרצות את נתניהו היא פשוט לא נכונה, ואולי "אין אדם מדבר אלא מתוך הרהורי ליבו". זו לא הציונות הדתית, ואלו לא נציגיה.

עד היום זכור לי המקרה לפני כארבע שנים, בו בנט הגיע עם סמוטריץ' לפגישה בעניין חוק ההסדרה. זה היה זמן קצר לאחר שסמוטריץ התבטא בתקשורת נגד נתניהו על כך ש"הוא תמך בפתרון שתי המדינות ו"הוא לא ימין". נתניהו סילק את סמוטריץ' מהפגישה. מי נשאר אחרי שסילקו את חבר מפלגתו? נפתלי בנט. לפני כשנה נתניהו ניסה לקיים פגישה בין סמוטריץ לרב פרץ בכדי לנסות לשכנע אותם להתחבר יחד עם עוצמה יהודית, סמוטריץ' סירב וטען שנתניהו לא צריך להתערב בסוגיות פנים של הציונות הדתית. ויש מקרים נוספים.

סמוטריץ הוא כמובן לא העניין כאן. שהרי אז הוא סירב להתאחד עם עוצמה יהודית וכרגע כנראה מאפשר זאת. אני גם לא מנסה לקבוע בדבריי פה כי עוצמה יהודית היא משאת נפשנו, ואיתמר בן גביר הוא מנהיגנו האולטימטיבי. גם אני חולק מאוד על חלקים במשנתו של בן גביר ועוצמה יהודית (אולי אפילו יותר מ-5%). מעבר לכך, לי אישית מאוד מאוד קשה עם ההתנהלות הפוליטית שלו משל היה פיל בחנות חרסינה. ועל אף כל זאת, כנראה שאחדות עם עוצמה יהודית היא הכרחית. לא רק כנראה.

רוב ככל מצביעי עוצמה יהודית, על אף המחלוקות האידיאולוגיות שלי איתם, הם אחי למגזר ולאידיאולוגיה ששמים בראש את ארץ ישראל תורת ישראל ועם ישראל. הם קרובים אלי (ואני מניח שגם אליך כבוד הרב), לא פחות מאנשים כמו איילת שקד, נפתלי בנט או אביר קארה (הרכש החדש בימין החדש). הרצון להתחבר עם עוצמה יהודית הוא לא של נתניהו, הוא של הציבור הדתי לאומי. כך גם הרצון להתחבר עם מחזיקי אידיאולוגיות "הגוש", "הקו", ה"לייטים" או ה"חרדלים". אלו אנחנו וכולנו מאמינים בחשיבותם של ערכי הנצח של עם ישראל.

זה נכון. הדברים שהרב הזכיר על אלימות כנגד שוטרים הם חמורים, ואם אכן נאמרו אין להעבירן כלאחר יד. יש לבער אלימות מסוכנת, או חלילה אמירות כמו "מוות לערבים" סתם באשמת שהם ערבים (לא שאני טוען שאלו אמירות של מצביעי עוצמה יהודית). ועדיין, עם כל זאת, חשוב לדעת שיש מגוון בציבור שלנו, ושהוא כולל גם מצביעי עוצמה יהודית.

אנחנו אלו שרוצים איחוד (בגבולות גזרה ברורים כמובן), זהו רצון הציבור גם אם זה דורש התגמשויות, אנו מאמינים שניתן להגיע לאיחוד תחת גבולות ברורים שכולנו יכולים להסכים עליהם ולקדם. לא למען "נתניהו", למען הציבור. למען ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל.