מצלמת רכב
מצלמת רכב צילום: איסטוק

יהודי תושב גבעת רונן בשומרון קיבל הבוקר (שלישי) צו מנהלי החתום בידי אלוף פיקוד המרכז, המורה לו לשהות במעצר בית מנהלי לחודשיים.

האיש נעצר לאחר שהחל להביע מחאה בפני בלשי ימ"ר ש''י שלטענתו היו מעורבים במרדף שבו נהרג אהוביה סנדק.

הוא זיהה כי ברכבם, רכב הטויוטה, ישנה מצלמת רכב המתעדת את הדרך וזאת בניגוד לטענת המשטרה שברכב לא היתה מצלמת רכב.

התושב החל לתעד את רכבם של הבלשים ולמחות על כך שהם ''הרגו לו חבר''. איש השב"כ שנכח במקום הורה לשוטרים לעצור אותו.

עו"ד נתי רום מארגון חוננו פגש אותו בתחנת המשטרה וסיפר: "אני יוצא כרגע מייעוץ למרשי כאן בימ"ר ש"י, בחור בן 26 שנסע לעבודתו בבוקר בצומת תפוח ונעצר ע"י כוח של ימ"ר ש"י ורכז שב"כ, אותו רכז ששלח לו הודעה, סוג של איום אם הוא לא יתנהג יפה ויפסיק את המחאה הוא ישלם על כך, הגיע אליו ואמר לו 'הבטחתי ואקיים' והגיש לו צו מנהלי שאין לו שום ביקורת שיפוטית למעצר בית מלא לחודשיים".

רום סיפר על אודות המעצר: " מרשי מזהה רכב טויוטה אוונסיס באותו צבע של הרכב בתאונה של אהוביה ז"ל עם מצלמת רכב בפנים והיה לו חשוב מאוד לתעד את זה, כי הוא בעצם רואה שיש מצלמות דרך למרות שמשטרת ישראל הצהירה שאין, והרכב עם מצלמת דרך. לאחר שמשחררים אותו הוא נוסע לכיוון הרכב ומצלם את הרכב הזה וכמובן מטיח גם בשוטרים את מעורבותם. מדובר בשוטרים שחשודים באירוע של אהוביה ז"ל.

עוד באותו נושא:

''לצערנו הוא נמצא כאן עצור בחשד לאיומים. העובדה שאותם שוטרים שחשודים בהרג הטראגי של אהוביה, נמצאים כאן, מגיעים אליו ועוצרים אותו, והעובדה שרכז שב"כ ששלח סוג של איום לפני שלושה שבועות בסמס לבחור הזה ואומר 'הבטחתי ואקיים', היא שבירת אמון קשה מאוד. אי אפשר להתנהל כאן כך במדינה דמוקרטית ואני מקווה מאוד שהחשוד ישוחרר. הוא כמובן איננו מעוניין לשתף פעולה עם אותם שוטרים שחשודים והוא מבקש לומר את דברו בבית משפט או ביחידה אחרת", סיפר עו"ד רום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו