הרב חגי לונדין
הרב חגי לונדין צילום: באדיבות המצולם

אני רוצה לספר לכם משהו, אני והמשפחה שלי היינו חולים בקורונה, עשרה ימים כמו שצריך. אני מניח שיש פה הרבה בקהל שעברו את החוויה הלא נעימה הזאת, זה לא פשוט.

המערכות, המערכת הרפואיות בפרט, וכל המערכות מסביב התנהלו בצורה מופתית! אין לי מילה אחרת להגיד את זה, זה היה פשוט נפלא כל יום כמעט, התקשרו אלינו מקופת חולים, הרופא משפחה שאל על כל אחד, מה קורה איתו, משפחה שלמה כל אחד עם הסיפור שלו.

שלחו חבילות מבית ספר, היה לנו איזה ילד שהיה צריך בדיקה מיוחדת, נציג מהעירייה, מטעמו, התקשר אמר, יש איזה משהו אמרנו צריך, הוא בא ולקח והחזיר.

הרב חגי לונדין: קצת הכרת הטוב, אנחנו חיים במדינה מופלאה

אני אומר לעצמי, אנחנו חיים במדינה מופלאה, וברור, יש לנו עכשיו כאן בעיה, נכון קורונה. יש כאן משהו שצריך להתמודד איתו, אבל הכרת הטוב! אתה שומע אנשים כל היום בתקשורת מדברים כמה רע וכמה לא בסדר והכל שחור והכל מתמוטט וכולם לא בסדר. 

התקשרו אלי שני אנשים כל אחד מזווית אחרת שניהם נמצאים במלונית, גם, מחלימים מקורונה. אחד מה שנקרא שומר תורה ומצוות. והשני, לא. הראשון, התקשר, הוא בקשר איתי ואומר לי 'תקשיב המדינה הזאת, כל כך איום ונורא פה, לא שומרים תורה ויש בעיות ורודפים את החרדים' וזה לא בסדר וזה לא בסדר והסמארטפונים וכו'.

והשני, התקשר מכיוון אחר, 'המדינה הזו, איום ונורא, אנחנו חיים פה וביבי והחרדים וזה'. אמרתי לשניהם כל אחד בשיחה איתו, 'תקשיבו, ברור שיש בעיות. אני לא נכנס, דברים שצריך ביקורת וצריך לתקן, אבל תסתכלו שנייה על המצב. אתם נמצאים במלונית, מלונית שממומנת והוקמה ע"י הדבר הזה שנקרא מדינת ישראל. 

ולא רק מדינת ישראל כל מה שאנחנו מכנים העולם המודרני, זה שאנחנו חיים עכשיו בתקופה באמת מאתגרת, נכון, כמו שאמרנו יש מגפה יש תקלות, אבל תראו את המצב! אנחנו חיים בתרבות עשירה כולנו שבעים, מקבלים טיפול רפואי כמיטב היכולת'. 

פרופורציה, הכרת הטוב הכרת הטוב לקב"ה, ומתוך כך, הכרת הטוב לכל השליחים הנאמנים שבעולם - הרופאים, המדענים, המערכות שעובדות יומם ולילה. להביע גם את הנקודה הזו. 

יש את המקום לביקורת, יש את המחאה איפה שצריך, אבל קודם כל את האמון והאופטימיות, את הפרופורציה למצב שאנחנו נמצאים בו. ברוך ה' שאנחנו נמצאים בו! וכמובן מתוך כך נלך ונשפר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו