מימון קבוצות רכישה - כיצד לעשות זאת?

בשנים האחרונות יצאו לפועל עשרות קבוצות רכישה עבור בנייני מגורים, קבוצת הרכישה מאפשרת "לחתוך" צדדים שלישיים המייקרים את התהליך

תוכן שיווקי , כ"ח בשבט תשפ"א

מימון קבוצות רכישה - כיצד לעשות זאת?-ערוץ 7
השקעות חברתיות
צילום: ISTOCK

לאורך עשרות השנים האחרונות יצאו לפועל אינספור קבוצות רכישה עבור בנייני מגורים, אשר מטרתן היא ייעול וקיצוץ בעלויות של קניית דירה חדשה עבור לקוחות פרטיים.

קבוצת הרכישה מאפשרת "לחתוך" צדדים שלישיים אלו ואחרים אשר מייקרים את התהליך (ולאפשר למשפחות, זוגות צעירים ומשקיעים פרטיים קטנים להצליח לרכוש דירה חדשה במיזם חדש לחלוטין.

בעוד במקרים רבים קבוצות הרכישה הללו נקלעות לקשיים משמעותיים ומשתתפיהן חווים עגמת נפש והפסדים כספיים, ישנה גם דרך מוצלחת ונכונה יותר להשתמש בהצלחה ברעיון של קבוצת רכישה

מימון קבוצות רכישה באמצעות פלטפורמת השקעות חברתיות

הדרך שאנו רוצים להציע כאן ליישום מוצלח ובטוח של קבוצת רכישה מתבססת על אופי הפלטפורמה באמצעותה ניגש לפרויקט שכזה, תנאי המימון וההתנהלות במהלך הפרויקט שמציעה פלטפורמה זו.

ספציפית, הכוונה היא לפלטפורמה של השקעות חברתיות דוגמת "טריא" –אשר מציעה אלטרנטיבה למודל המסורתי של המערכת הבנקאית באמצעות מוצרי השקעה וחיסכון אטרקטיביים, נוחים ובטוחים ביותר.

בין המוצרים הפיננסים המציעה פלטפורמת השקעות שכזו ניתן למצוא גם מימון למיזמים ופרויקטים שונים, ביניהם גם קבוצות רכישה – טריא כבר מימנה מעל לשישים פרויקטים שונים בסך כולל של מעל למיליארד וחצי שקלים, בהצלחה מסחררת בהשוואה לממוצע בתחום קבוצות ההשקעה והיא אחד השחקנים החזקים בשוק זה.

בעוד קבוצות השקעה נודעות כאמור בבעיות נפוצות רבות אשר חוזרות על עצמן בפרויקטים רבים ומביאות רבים מהם להיכשל או להתעכב יתר על המידה, טריא מביאה למשחק כמה יתרונות משמעותיים המבטיחים סיכויי הצלחה אטרקטיביים ביותר וגבוהים במיוחד עבור קבוצות הרכישה הללו.

מימון קבוצת רכישה דרך פלטפורמת השקעות חברתיות גמישה וחכמה – יתרונות

ניתן למנות מספר יתרונות מהותיים ומשמעותיים ביותר למימון קבוצת רכישה באמצעות פלטפורמה דוגמת "טריא", המבהירות מיד את האטרקטיביות של פלטפורמה מסוג זה ביחס לערוצי מימון מסורתיים ומוכרים, המתגלים כאמור בחלק ניכר מהמקרים כבעייתיים במיוחד ספציפית עבור קבוצות רכישה –

למשל, קבוצת רכישה הממומנת על ידי "טריא" מתאפיינת בגמישות המאפשרת החלפה של חלק מחברי הקבוצה, במידה ואלו מעוניינים לפרוש באמצע התהליך, ללא עצירה או עיכוב של הפרויקט. בעוד קבוצות רכישה רבות נקלעו לקשיים ניכרים ולמבוי סתום בעקבות רצונם של חלק מהחברים לעזוב, זהו יתרון מהותי ורב ערך.

בנוסף, תהליך המימון מתנהל בצורה מסודרת, נוחה ושקופה, באמצעות חשבון נאמנות של הקבוצה המנוהל על ידי הנאמן של הקבוצה, כך שהמימון עובר לפי קצב התקדמות הבנייה, ולא בסכומי עתק מראש וללא בטחונות מספקים. גם חברים אשר אינם מעוניינים לקחת חלק בהלוואה אלא לספק את החלק שלהם בעצמם ובמזומן זוכים כאן לפתרון הולם – הם מפקידים את הסכום בחשבון הנאמנות של הקבוצה ונמנעים מתשלומי ריביות ועלויות פתיחות תיק וכו'.

אלו הם רק כמה מהיתרונות הראשונים שניתן לציין עבור המקרה של מימון קבוצת הרכישה באמצעות פלטפורמת השקעות חברתיות דוגמת "טריא" כאשר המטרה המרכזית של הגוף המממן אינה רק להרוויח כמה שיותר על חשבון הלקוחות, אלו יכולים ליהנות מתנאים נוחים וטובים הרבה יותר. בואו לברר פרטים נוספים ולהתרשם בנוגע לאפשרויות מימון הוגנות, נוחות ואטרקטיביות ביותר ביחס לסטנדרט הקיים בשוק הפיננסים.

למידע נוסף הכנסו לאתר טריא פלטפורמת השקעות דיגיטלית ופתרונות פיננסיים