אפרת ברנר
אפרת ברנר צילום: דוברות

ראש מועצת שומרון יוסי דגן והנהגת הישוב יצהר פנו במכתב לשרת התחבורה בבקשה להסדיר באופן מיידי את הצומת המוביל לישוב.

הקריאה באה על רקע תאונת הדרכים הקטלנית שאירעה אמש (שלישי), בה נהרגה אפרת ברנר (19) שנישאה רק לפני ארבעה חודשים.

במכתב דחוף אותו הפנו התושבים לשרת התחבורה מירי רגב נכתב: "הצומת המוביל לישוב נמצאת בכביש בין עירוני סואן. אך למרות זאת אין נתיבי השתלבות ואחסנה עבור רכבים הבאים בצומת, וכמו כן אין אף מעבר בטוח להולכי הרגל שנאלצים לחצות את הכביש בצורה מסכנת חיים".

עוד כתבו התושבים ששכלו כאמור את תושבת היישוב אפרת ברנר בתאונה קטלנית: "בשנים האחרונות אירעו בצומת זה מספר תאונות אשר בדרך נס הסתיימו בפגיעות גוף קלות ובנזק לרכוש. אתמול נס לא קרה, ואת המחיר הכבד מנשוא שילמה אישה צעירה שהתחתנה רק לפני 4 חודשים. יש להסדיר את הצמתים כפי שהשכל הישר מורה ובכך לשמור על חיי אדם ולא לחכות חלילה לחיי אדם נוספים שיאבדו".

ראש המועצה יחד עם הנהגת הישוב הדגישו במכתב את הערכתם לשרה שמשקיעה רבות בתשתיות ביו"ש, הסדרות הצמתים, הארת הכבישים ופיתוח התחבורה הציבורית באזור.

לדבריהם, דווקא מתוך האכפתיות, מגיעה הבקשה לשרה לבצע גם את הצעד הנדרש והמתבקש הזה כדי לשמור על חיי התושבים והמשתמשים בצומת.

כאמור, אמש בתאונת דרכים קשה בצומת יצהר נהרגה תושבת הישוב אפרת ברנר ז"ל מפגיעת רכב פלסטיני בעת שחצתה את הכביש. אפרת זיכרונה לברכה התחתנה לפני כ-4 חודשים והובאה למנוחות היום בישוב חרשה בו מתגוררים הוריה.

עוד באותו נושא:

רב היישוב חרשה בבנימין, הרב יאיר רמר, ספד הבוקר לאפרת ברנר ואמר "נלקחה מאיתנו בת יקרה שנולדה בישוב וזכינו שתשע עשרה שנים חיה בינינו. בת למשפחה יקרה ממקימי הישוב. בת שהובילה והשפיעה רבות על בנות הישוב ביראת השמים שלה ובמידותיה האציליות. כבת למשפחה של תורה וחינוך, גם היא חינכה באישיותה ובתפקידיה לתורה, לתפילה, לחסד, לצניעות ולכל המידות הטובות של אישה יהודייה.

''כילדה, כנערה, כאשה, זכינו שהיתה שותפה בבנין יישובנו, ישוב המתמסר לגאולת הארץ ולגאולת חיי הקודש בארץ. האבל הוא גדול, הצער על הבית המיוחד שהקימה עם בעלה ונגדע הוא עצום. ד' נתן ד' לקח יהי שם ד' מבורך", הוסיף הרב.

הלוויתה של אפרת ברנר ז"ל יצאה בצהריים מחרשה אל בית העלמין בדולב, שם נטמנה.

אפרת הייתה השנייה מבין 11 ילדיהם של הרב דוד ונעמי בן פנחס, ממייסדי היישוב חרשה. אפרת נישאה לפני ארבעה חודשים ליוסף אלישיב ברנר והשניים בנו את ביתם ביישוב יצהר בו לומד אלישיב.

אביה, הרב דוד בן פנחס, מלמד שנים רבות בישיבה הגבוהה בבת ים ואמה נעמי מנהלת את בית הספר 'אהבת ישראל' ביישוב נחליאל.

מהיישוב חרשה נמסר: "אנו אבלים יחד עם משפחת בן פנחס היקרה בשעתם הקשה. אפרת, שנולדה בחרשה, בלטה בטוהר מידותיה ובצניעותה, הייתה קומונרית נערצת לבנות היישוב ותחסר מאוד לכולנו. ה' ישלח כוחות למשפחתה המיוחדת להתגבר על המשבר הנורא".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ספד לאפרת ברנר: "אסון כבד למשפחת השומרון. בחורה צעירה, כלה שכל חייה לפניה, זה בלתי נתפס. אנחנו מחבקים את המשפחות ברנר ובן פנחס בשעה קשה זו, תשתיות הכבישים בשומרון, חייבות להשתפר. זו משימה לאומית, אם צומת יצהר הקטנה הייתה מוסדרת האסון הזה היה נמנע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו