צביעות לא מוסרית

נכון, בן גביר היה מבין המפגינים היותר קולניים נגד הסכמי אוסלו. הוא היה אז כבן 14, אבל ראייתו הייתה, כך אני רואה זאת, יותר מפוכחת מזאת של כל אלה שהובילו את מדינת ישראל לאחד הגדולים שבמעשי האיוולת שהתרחשו אי פעם על בימת ההיסטוריה

ד"ר חיים משגב , ב' באדר תשפ"א | עודכן: 11:42

צביעות לא מוסרית-ערוץ 7
ד"ר חיים משגב
צילום: עצמי

יש לי הודעה לכל אלה, משמאל ומימין, שמעקמים את האף כאשר הם מדברים על הסכם העודפים שבנימין נתניהו כרת עם הציונות הדתית: טלו קורה מבין עיניכם.

אינכם טובים במאומה מאיתמר בן גביר, מי שהיה תמיד מוכן לשלם מחירים אישיים חלף אמונתו בנצח ישראל; מה שכל המצקצקים כעת בלשונם תמיד נרתעו מפניו. משנתם של רבים מהם, אלה החונים במפלגות פוסט ציוניות, מאוסה בעיניי הרבה יותר מזאת של אלה שמקדשים בדמם את אדמתה של ארץ ישראל ומחזקים את אחיזתנו בה.

מחנה הימין, והוא הרוב המכריע בקרב הציבור היהודי, לא אוהב, לדעתי, את הצביעות הזאת; בעיקר של כמה מדובריו הבולטים. איתמר בן גביר אינו תומך בדבר שראשי הציונות לא רצו בו בעת שהם לחמו על הקמתו של הבית הלאומי לעם היהודי. התנועה הקיבוצית, על כל אגפיה, תמיד האמינה שבל מקום שבו תעבור המחרשה של האיכר העברי, שם יעבור הגבול של המדינה היהודית. 

יישובי חומה ומגדל, הוקמו בדיוק כדי להרחיב את גבולה של מדינת ישראל. כשדוד בן גוריון הורה על כיבוש אילת או באר שבע, לדוגמה,  הוא רצה בדיוק את מה שרוצים היום אלה שמקימים מאחזים ברחבי יהודה ושומרון. ודוק: מאות קיבוצים הוקמו על אדמות שננטשו בידי ערבים במלחמת השחרור.

ומכאן אני חוזר לבן גביר ולקמפיין הגזעני, לא פחות, שנפתח עתה כנגדו. הפסילה שלו לא מוסרית והיא נמצאת, לטעמי, באותו מקום שבו נמצאות החרמות שדרשני-הזבל למיניהם מטילים על ראש הממשלה. וכשאני מקשיב לפוליטיקאים שפוסלים אחרים, אני שואל את עצמי מה ההבדל בינם לבין אלה שפוסלים יהודים ברחבי העולם. אלה ואלה מוקצים בעיניי ומוטב היה להם שהם יחזרו למאורותיהם.

אינני מכיר אישית את בן גביר, אבל אני עוקב אחריו במשך לא מעט שנים. בעבר הרחוק גם ייצגתי כמה מחבריו הקרובים. לא הייתה לי כל בעיה עם זה. השופטים ניסו לרמוז לי שאין זה יאה לעורך דין במעמדי, עתיר מוניטין,  לתרום מניסיוני לייצוגם של מי שנחשבו בעיני האליטה המשפטית ללא ראויים - אולם אני חשבתי אחרת.

אינני מוצא כל פגם גם במפלגה שבן גביר הוא חלק ממנה וכשאני שומע אנשים ממפלגות שמשנתן רקובה, על פי השקפתי, מסיבות טובות רבות, מנסים להטיל שיקוצים בראש הממשלה בגלל רצונו לייצב קואליציה יציבה אני פשוט נחרד. אלה אותם אנשים שבעבר הובילו לגירוש אלפי יהודים מבתיהם בגוש קטיף ובצפון השומרון ואחר כך הובילו את צה"ל הנרפה והמוחלש עקב מעורבותו במעשה התועבה הזה, למלחמת לבנון השנייה שכתוצאה ממנה נולדה המפלצת הרב-טילית שעכשיו מאיימת על כל שטחה של מדינת ישראל.

אז נכון, בן גביר היה מבין המפגינים היותר קולניים נגד הסכמי אוסלו. הוא היה אז כבן 14, אבל ראייתו הייתה, כך אני רואה זאת, יותר מפוכחת מזאת של כל אלה שהובילו את מדינת ישראל לאחד הגדולים שבמעשי האיוולת שהתרחשו אי פעם על בימת ההיסטוריה. ההיסטוריונית ברברה טוכמן אמרה את זה לפניי. מאות ההרוגים שדמם ניגר ברחובות הערים היו עדות לכך.

בן גביר היה לא פעם בצמתים האלה - ועל כך הוא שילם לא פעם בכתבי אישום מופרכים שנסתיימו, רובם ככולם, בזיכויו. בסופו של דבר לשכת עורכי הדין בישראל אימצה אותו אל שורותיה והעניקה לו רישיון עורך דין – ובכך היא קיימה עקרון-על בתורת ישראל.