הרב חגי לונדין
הרב חגי לונדין צילום: באדיבות המצולם

הרב חגי לונדין, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו מאמר תחת הכותרת 'העולם אינו הפקר!' ובו יצא נגד כתות ונגד המתנגדים לחיסון.

בין היתר כתב הרב, "במשך חמש עשרה שנה – עוד מהיותי ר"מ צעיר – אני מתמודד עם נפגעי כתות שונות שמגיעים אלי; בכל פעם מזווית אחרת. המכנה המשותף לכל הכתות הללו הוא שנאת החיים. אנשים שמצויים בעמדת מרירות כלפי המדע, הממסדים השונים והתבונה האנושית. ברוב המקרים הם מתאגדים סביב גורו מסוים - עם או בלי זקן - שמנצל את חולשתם, שולל מהם את חופש הבחירה, ומצייר לפניהם תמונה שבה כל המומחים בתחום טועים (מלבדו כמובן)."

בהמשך המאמר הסביר על הבעייתיות והסכנה העלולים להתפתח מאותן כתות, "משבר הקורונה הציף – אולי בפעם הראשונה – את הנזק ששנאת החיים והמדע יכולות לגרום לעולם. זוהי כבר לא בעיה של כת הזויה אלא איום קיומי על החברה".

בתגובות למאמר ספג הרב מתקפה, כך למשל כתב גולש בשם נועם מזרחי: "חגי לונדין אתה ערב רב מרושע... הכת שמדובר פה היא כת הבונים החופשיים הגדולה בעולם והשולטת בעולם (מכיוון שניתן לה רשות לשלוט, מבחינת דרך רשעים צלחה... ) ... לא תמלט מדין שמים הגאולה קרובה מאוד תעשה חושבים שוב ... (ח)גי (ל)ונדון חל עליך דין רודף".

בתגובה לדברים אמר הרב חגי לונדין לערוץ 7: "אין מה להתרגש. כת שונאי החיים והמדע מאוימת מכך שהרפואה מצליחה, וחלומם על סוף העולם מתנפץ. האמונה, האופטימיות, והשכל מנצחים, כמו תמיד. הרע יעבור. הטוב יתגבר. בעז"ה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו