נדחתה העתירה לפסול את הרשימה המשותפת

ועדת הבחירות המרכזית בראשות שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן דחתה בצהריים (רביעי) את בקשת ''עוצמה יהודית'' ומפלגות נוספות לפסול את הרשימה המשותפת מהתמודדות לכנסת ה-24.

ההצעה לפסול את הרשימה נפלה ברוב של 15 מתנגדים, 3 תומכים ו-2 נמנעים. נציגי הליכוד נעדרו מוועדת הבחירות.

''הליכוד החליט לא להשתתף בדיון לפסילת הרשימות הערביות, עקב העובדה שאזרחי ישראל הערבים כבר יודעים שהרשימות הערביות לא מייצגות אותם והן נעלמות מאליהן", אמר ח"כ שלמה קרעי. ''אזרחי ישראל הערבים מאסו באלו שלא דואגים להם והם כבר מבינים שהליכוד בראשות נתניהו הוא זה ששומר על בטחונם ורווחתם של כל אזרחי ישראל''.

בליכוד הסבירו: ''המשותפת ועבאס לא יהיו בממשלה שלנו ולא נישען עליהם בשום דרך כי הם תומכי טרור. בכל בחירות הליכוד מצביע נגד הרשימה המשותפת, בג''צ מכשיר אותה והיא מנצלת את ההצבעה כדי להתחזק ולהביא קולות. הפעם ניקח לה את הקולות כי נמאס לאזרחי ישראל הערבים לבזבז את קולותיהם על מפלגות שלא עושות למענם כלום''.

בן גביר בדיוני פסילות מועמדים ערוץ כנסת

מוקדם יותר קיבלה ועדת הבחירות המרכזית את בקשת ''עוצמה יהודית'' לפסול את אבתיסאם מראענה מנוחין, מועמדת מפלגת העבודה לכנסת ה-24. ההכרעה תעבור לבג''ץ.

אדם נוסף, מעוזיה סגל, ביקש לפסול את מראענה אך ברגע האחרון משך את הבקשה בטענה שאינו רוצה לעמוד באותו הצד יחד עם איתמר בן גביר שמבקש גם הוא לפסול את מראענה.

יו"ר עוצמה יהודית, עו"ד בן גביר, סיפר: "הגשתי את הבקשה בדחילו ורחימו, כי בכל זאת מדובר במתמודדת במפלגת העבודה ההיסטורית, שלמרות המחלוקות שיש לי כיום עם אנשיה, בנתה את המדינה הזו.

"ואני חושב שדווקא בגלל זה - כדי לעשות כבוד לבן גוריון, ללוי אשכול, לגולדה מאיר, ליצחק רבין ז"ל ולשמעון פרס - דווקא כדי לעשות להם כבוד, אל יהיה חלקה עימהם", אמר.

ח"כ קרעי נגד עו"ד גיא בוסי המייצג את אבתיסאם מראענה ערוץ כנסת

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד, חבר ועדת הבחירות: "אם בן-גוריון היה חי היום - הוא היה מת מבושה שיש אנשים כאלו ברשימה ציונית. המועמדת הזו ביזתה את זכר חללי מערכות ישראל ונרצחי השואה, היא צריכה בכלל להתבייש להתמודד לכנסת ישראל במדינת ישראל, שקמה מתוך האפר של אותם חללים שחירפו את נפשם''.

עו"ד גיא בוסי, המייצג את מראענה מנוחין, אמר בפני חברי הוועדה: "אין בפוסט ישן שהועלה מהאוב, כדי להקהות את חדות האידאולוגיה של המשיבה, המאמינה בחיים משותפים ובדמוקרטיה במובנה העמוק ביותר- מה שלצערי לא ניתן להגיד על החברים בעוצמה יהודית".

מזכ"ל מרצ לשעבר, דרור מורג, קרא לבן גביר להסיר את מועמדותו מהרשימה לכנסת במהלך דיוני הפסילה בוועדת הבחירות: "מקומך בכלא, תחזיר את הסמל מהרכב של רבין ואז תתחיל לתקן"

מזכ"ל מרצ לשעבר, דרור מורג, תקף את יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר בדיוני הפסילות בוועדת הבחירות המרכזית. במהלך הדיון הוא קרא לעבר בן גביר מהקהל: "מקומך בכלא".

בפתח דבריו אמר מורג כי "אני משמש כחבר ההנהלה הציונית, אנחנו נאבקים באנטישמיות שטוענת שהציונות היא גזענות. העותר (בן גביר) עושה לנו חיים קשים, הוא מציג את הציונות כגזענות. הוא מסית לאלימות.

מורג הוסיף כי "יש כאן ניסיון חמור להשוות בין הימין הקיצוני לשמאל, הדברים לא שקולים. אמירה לא נכונה בפוסט היא לא שווה לפעילות הימין הקיצוני. אני קורא לעותר להסיר את מועמדותו מהרשימה לכנסת שלא ימיט חרפה על כנסת ישראל".

שר התקשורת לשעבר ח''כ יועז הנדל אמר כי החלטת ועדת הבחירות לפסול את אבתסאם מראענה היא נכונה. ''צר לי שמפלגת העבודה ששורשיה בהקמת המדינה ובנייתה הולכת לאיבוד. אני קורא לאנשי ההתיישבות העובדת והמרחב הכפרי להצטרף לתקווה חדשה. אצלנו המילים התיישבות, עלייה, ועבודת אדמה הן ערך ולא בעיה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו