אהוד בנאי שר על התקווה, המחלה והשתיקה

המוזיקאי והיוצר שי משולם כבר לא מסוגל לדבר ולשיר, אז אהוד בנאי משמש לו כקול ושר על המחלה שלא נפסקת ועל התקווה שלא נגמרת

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א

לפני כמה חודשים סיפרנו לכם ערוץ 7 על שי משולם, מוסיקאי ויוצר חולה ALS שאיבד את מיתרי קולו למחלה, ועל כך שמיטב אומני ישראל התגייסו כדי לשמש לו כקול ולשיר את שיריו, והיום יוצא הסינגל הראשון - 'התקווה' בביצוע אהוד בנאי.

לכאורה מילות השיר הן יכולות להישמע כקלישאה, אבל כשמכירים את סיפורו האישי של הכותב משפטים כמו "ולנו יש תמיד תקווה שהטוב לא נעלם", "זו השתיקה שלא נשברת הדמעה שלא זלגה היא שתמיד שותקת ובשתיקתה הצעקה" ו"זו התקווה שלא נחלשת המחלה שלא פסקה" מקבלים משמעות אחרת לגמרי.

"התחלתי להרגיש את גופי בוגד בי" הוא מתאר, "זה התחיל מחולשה ביד שמאל שהחלה להשתלט על הגוף, הגבילה את התפקוד שלי, וכמובן פגעה ביכולת הנגינה כגיטריסט ומתופף. המחלה הביאה עמה הכאב וחלל גדול ואתו גדלה הצורך ביצירה והרצון להשאיר זיכרון למשפחה דרך מילים ומנגינה".

התסכול והצורך לצעוק ולספר על עולם שמשתנה לנגד עיניו של משולם בזמן שקולו נחלש, הדיבור משתנה והמרוץ נגד הזמן חזק ממנו, גרמו למשולם להיאחז ביצירה ולא להפסיק לכתוב וליצור בעוד כוחותיו ההולכים ופוחתים, מתוך מטרה לעורר את המודעות למחלה דרך היצירה.

הזמן לא עבד לטובתו של שי משולם שהחל לאבד את יכולת הדיבור, וכמובן גם השירה, והוביל להחלטה האומנותית לגייס קולות מוכרים לבצע את היצירות. שמות כמו שולי רנד, אביתר בנאי, קובי אפללו, אהוד בנאי, ברי סחרוף, ארז לב ארי, אמיר דדון ועוד.