סטארטאפ ישראלי יחזה את שווי הדירה שלכם עד 25 שנה קדימה

הפלטפורמה שפיתחו ב-Prpodo Ai משקללת אלמנטים נדל"נים, תחבורתיים, תכנוניים, כלכליים, דמוגרפיים ועוד, בשילוב כלי בינה מלאכותית.

ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א

סטארטאפ ישראלי יחזה את שווי הדירה שלכם עד 25 שנה קדימה-ערוץ 7
פלג דוידוביץ
צילום: יחצ

הישראלים משקיעים את רוב הונם על מנת לרכוש דירה למגורים או להשקעה ולרוב עושים את הבחירה הזו על סמך דעות שונות של אנשים בסביבתם ועל סמך תחושות בטן.

סטארטאפ חדש שהקים פלג דוידוביץ, יזם היי טק, עו"ד וחשבונאי, מרצה ודירקטור בחברה הציבורית 'דוראל' אנרגיה, פיתח פלטפורמה המספקת תחזיות מבוססות בינה מלאכותית להתפתחות מחירי דירות.

לטענת החברה אין עוד טכנולוגיה שמספקת שירות כזה ומדובר בכלי תומך שאמור לסייע בהחלטה על רכישה או מכירה של דירות.

הטכנולוגיה שמאחורי Propdo Ai מבוססת על ניתוח נתונים על הנכס ומיקומו: הפלטפורמה אוספת את כל הנתונים שניתן להשיג על הנכס ממקורות שונים: מנהל התכנון, אתרי רשויות מקומיות, רשות המיסים, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מבא"ת, מערכות GIS, מערכות FTP, מערכת xplan ועוד.

הפלטפורמה שפיתחו ב-Prpodo Ai משקללת אלמנטים נדל"נים, תחבורתיים, תכנוניים, כלכליים, דמוגרפיים ועוד ובשילוב עם כלי בינה מלאכותית, big data ו-data science. לפי כללי שיווי משקל מרחביים ועקרונות עמוקים בכלכלת נדל"ן ובתכנון אורבני.

המערכת לומדת אילו אירועים משפיעים על שווי הנכסים, למשל השפעה של תחנת מטרו חדשה בעיר מרושתת תחבורתית.

המשתמשים יכולים לבחון את השפעתם של פרויקטי התחדשות עירונית, שיפוץ ותמ"א 38 על הנכס שלהם, שכוללים התייחסות לעיתוי ביצוע הפרויקט, השלב התכנוני שבו הוא נמצא, נתוני הנכס שיתקבל לאחר הפרויקט וכ"ו. במחיר ממוצע של כמה עשרות שקלים לנכס, יכול המשתמש לקבל נתונים רבים המשתקללים למודל התפתחות מחיר הנכס הנדרש עד ל 25 שנה קדימה.