אהוד סטודניה - משכנתא חכמה בעצמך

תחום ייעוץ המשכנתאות נכנס לשוק הנדל''ן לפני כ-13 שנים וחולל מהפכה במשכנתאות.

"הבנקים בהתחלה לא אהבו את זה", אומר אהוד סטודניה, מומחה למשכנתאות ויזמות נדל"ן- מייסד חברת 'משכנתא חכמה בעצמך'.

"כשלקחתי משכנתא לפני 25 שנים - שילמתי אותה ורק אחרי הרבה שנים גיליתי שהפסדתי הרבה מאוד כסף בגלל בורות", הוא מספר. "הבנתי את זה מאוחר מדי, עוד לפני שהייתי יועץ משכנתאות. היום כבר ברור לכולם שמי שלוקח משכנתא ולא ממחזר אותה - הוא פשוט פראייר. נכון, יכול להיות שיהיו קנסות יציאה, אבל החיסכון ברוב רובם של המקרים גדול פי כמה מהקנס".

בימים אלו, עולם המשכנתאות כמרקחה עקב הרחבת רכיב הפריים בתמהיל המשכנתא.

במילים פשוטות: בנק ישראל הורה לבנקים לאפשר ללוקחי המשכנתאות לקחת שני שלישים מהמשכנתא כולה בריבית הפריים. רכיב הפריים הוא הרכיב הזול ביותר בתמהיל המשכנתא ,ולכן הריבית בה נמוכה משמעותית מהריבית הרגילה במשכנתא. ומה זה אומר? שזאת הזדמנות למחזר משכנתא וליהנות מחיסכון של עשרות אלפי שקלים ולפעמים גם יותר.

עלות מיחזור משכנתא אצל איש מקצוע יכול לנוע בין 7000 ש"ח ליותר מעשרת אלפים ש"ח. אך מסתבר, שאפשר לעשות את זה לבד. בחברת 'משכנתא חכמה בעצמך' בשיתוף 'קרתא השקעות' משיקים כעת את הקורס הדיגיטלי 'מיחזור משכנתא בעצמך'.

הקורס כולל עשרה שיעורים שבהם סטודניה מומחה המשכנתאות מלמד כיצד ניתן למחזר לבד את המשכנתא.

"לא צריך ידע כלכלי או פיננסי", אומר סטודניה מ'משכנתא חכמה בעצמך'. "רק שעה וחצי ללמוד את הדברים - וזהו. אתה יושב, לומד, עושה הכל מהבית ומגיע לבנק רק לחתום. בנוסף, אפשר לשאול את הצוות שלנו באופן ישיר את כל השאלות שעולות בתהליך מחזור המשכנתא -ומקבלים תשובות מהצוות המקצועי ביותר בתחום , ככה שגם נהנים מייעוץ מקצועי כדי למנוע טעויות".

הקורס של 'משכנתא חכמה בעצמך' בשיתוף 'קרתא' מופץ כשירות לציבור למשך שלושה ימים ללא תשלום. לאחר מכן הוא ימכר בעלות של 1700 ש"ח מהרו להוריד את הקורס ולהתחיל לחסוך .

להורדת הקורס בחינם לחצו כאן

אהוד סטודניה
אהוד סטודניה צילום: ערוץ 7