משה ליאון: "ירושלים כולה תרושת ברכבות קלות" ועידת הנדל"ן הלאומית של מקור ראשון

ראש עיריית ירושלים משה ליאון נשא הבוקר (שני) דברים בוועידת הנדל"ן של מקור ראשון וסיפר על התפתחותה המואצת של העיר בשנים האחרונות.

בפתח דבריו אמר ליאון כי "נכון לשנת 2020 ירושלים היא השנייה בישראל בהתחלות הבנייה והיא העיר המובילה בישראל בהתחדשות עירונית. נכון להיום מקודמות בירושלים 82 תוכניות פינוי בינוי בהיקף של למעלה מ30,000 יחידות. שנת 2020 הייתה שנת שיא – עלייה של 82 אחוז באישור תוכניות לעומת 2019".

על התפתחות הבנייה בירושלים אמר: "יש לנו כבר אינדיקציה להתעניינות ההולכת וגוברת של אוכלוסייה חדשה וצעירה שרואה את עתידה בירושלים. רק השבוע אישרנו את הבניין השני במתחם המקשר בשכונת קריית משה הצעירה והתוססת, שיכלול 130 יחידות דיור בבניין של 32 קומות".

ליאון ציין את מהפכת התחבורה הציבורית והתשתיות בעיר: "אנחנו בונים מחדש את התשתיות העירוניות ומובילים שינוי של ממש בתחום החינוך. מהפכת התשתיות ניכרת לעין, כל מי שמגיע לירושלים רואה את קווי הרכבת הקלה הנפרסים לאורכה ולרוחבה של העיר. העבודות לבניית הקו הירוק, שהוא הקו הארוך ביותר נמצאות בעיצומן, ובחודש שעבר אפילו פורסם מכרז הקו השלישי. אנחנו פועלים בקצב מהיר כדי לבסס את הרכבת הקלה ככלי התחבורה הציבורי המרכזי בעיר".

לדבריו, "דווקא בתקופה זו הצלחנו לקדם פרויקטים רבים בתחום התשתיות. הסגרים שהיו בשנה האחרונה אפשרו לנו להקדים את לוחות הזמנים בהיבט התשתיתי ולקדם פרויקטים גדולים. בתוך מספר שנים ירושלים כולה תרושת ברכבות קלות מהמתקדמות בישראל שיחברו את העיר על כל קצותיה, ויהפכו אותה לעיר הראשונה בישראל עם תחבורה ציבורית מתקדמת, ירוקה ויעילה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו